Muži opět nadělovali. Odnesl to Hluk

Ve třetím kole se elitní tým utkal se starým známým soupeřem - Hlukem. A poprvé v této sezoně prohrál třetinu. O to více ale zapnul a nakonec Hluku nadělil dvanáctku.

TROOPERS v první třetině neproměnili své šance

Vedoucí tým Národní ligy - východ se musel opět vypořádat s absencemi. Druhé lajně chyběl Víťa Mlejnek, kterého na beku zastoupil Honza Grábl, a útočník Peťa Kadlec, místo kterého se na levé křídlo postavil Dan Minich. Ve třetí lajně si v útoku letos poprvé zahrálo trio Mati - Gregor - Voltner.

Kdo si říkal, že se do zápasu s Hlukem vstoupí opatrně, mýlil se. Už v desáté vteřině si Chrást připsal svůj první zákrok. A v úvodních minutách to rozhodně nebyl jeho jediný důležitý zákrok. I tak ale na začátku čtvrté minuty lovil míček ze své brány, když jej dorážkou ze vzduchu propálil Duda. Domácí byli aktivnějším týmem, ale nepodařilo se jim překonat gólmana hostí, případně skvěle blokující obránce. Hluk se vždy zatáhl na polovinu hřiště a čekal, co TROOPERS vymyslí. Když některou nahrávku vypíchli, ihned mířili do brejku. A z jednoho takového se prosadili. Chybu Toma Pavly využil Kelíšek těsně před koncem úvodní periody. Do šaten se šlo za stavu 0:2 pro Hluk. Nutno však podotknout, že TROOPERS možná nebyli opticky horším týmem, ale potřebovali pořádně přidat.

Desítka ve druhé třetině

Druhá třetina sotva začala a na Dana Budíka už mířila rychlá rozehrávka volného úderu od Kuby Andrleho. Kapitán TROOPERS chladnokrevně proměnil a snížil na rozdíl jedné branky. A o dvě minuty později bylo na střídačce TROOPERS ještě veseleji. Dan Budík si připsal druhý zásah. Tentokrát se prokličkoval z rohu hřiště až na brankoviště a nedal gólmanovi sebemenší šanci - vyrovnáno.

Dan Budík si ve svých prvních dvou střídáních ve druhé třetině připsal dvě branky a vyrovnal

O patnáct vteřin později se diváci v Tuřanech mohli radovat opět. Jejich radost však překazilo břevno, které střele Dana Minicha vystavilo stopku. Nemuseli ale čekat dlouho a misky vah se přeci jen převážily na stranu TROOPERS. Skvělou Gregorovu nahrávku proměnil Petr Kubala. V čase 25:02 se po několika přihrávkách z první míček dostal až k Danovi Minichovi a ten trefil míček pod padajícího Podškubku - 4:2. A za dalších třicet pět se prosadil ještě Gregor, kterému naservíroval krásnou přihrávku Voltner v přečíslení. S Hlukem to nevypadalo vůbec dobře. A to stále nebylo vše. O necelé dvě minuty později byl v šanci faulován Gregor a rozhodčí nařídili trestné střílení. Postavil se k němu Kolajta a svou typickou kličkou navýšil na 6:2. Myslíte si, že už by to s tou nadílkou stačilo? Naši muži si to rozhodně nemysleli. Ve 29. minutě se po nahrávce Toma Pavly střelou z otočky prosadil Daler. A ve 33. se ještě po příhře Hrušky mezi střelce zapsal Voltner. Deficit z první třetiny byl rázem smazán. Nyní stav hovořil jasně - 8:2 pro TROOPERS. Ve 35. minutě se konečně zmátořil i Hluk. Z kontroverzního gólu, který dle TROOPERS neměl být uznán, protože rozhodčí zapískal dříve, než byl míček v bráně, se prosadil opět Duda. A třicet vteřin na to se prosadil Cíleček a bylo to o čtyři góĺy. V čase 36:17 se nejprve Dalerovi nepodařilo na dlouho ruku trefit prázdnou bránu, ale chuť si mohl zpravit o sedm vteřin později, kdy dorazil střelu Kolajty. A aby toho ve druhé třetině nebylo málo, vteřinu před koncem se Voltner ocitl sám před Podškubkou a střelou mezi vlastníma nohama si vydělal, neboť vstřelil desátý gól.

Dan Minich dovršuje hattrick

TROOPERS vstoupili aktivněji i do třetí třetiny. Nedařilo se jim však gólově tolik jako ve třetině předešlé. Nebezpečnější střelu si připsal Dan Budík, který to zkoušel chytře zpoza brány. Ve 46. minutě Daler nepokryl standardní situaci, čehož využil Olbert a snížil na 10:5. O minutu později už to bylo 10:6. Petlan šikovně vyběhl z rohu až před Chrásta a backhandem pod ním prostřelil míček. V 52. minutě utkání se rozhodčí rozhodli poprvé vylučovat. Kapitán Budík a Štěrba se provokovali tak dlouho, až dostali oba dvě minuty za hrubost. A že je TROOPERS kvalitnější i ve hře čtyři na čtyři dokázala dvojice Kolajta - Minich. Kolajta ťukl míček na střed a Minich střelou nad nohu nedal Podškubkovi šanci

Dan Minich se raduje. Sice v jiném zápase, ale úplně stejně jako s Hlukem

Víceméně ihned po následném buly se míček dostal k Chrástovi, který míček vracel na původní místo přestupku, rozhodčí si jeho hození míčku však vyložili jako zdržování hry, a tak TROOPERS museli bránit ve čtyřech. Hluk si nepřipsal žádnou větší šanci, což zřejmě mrzelo Toma Suchomela, protože ten se chvíli potom, co TROOPERS hráli v pěti, nechal vyloučit a poslal TROOPERS opět do čtyř. Přesilovka Hluku však dopadla stejně jako ta předchozí. V 57. minutě vstřelil svůj třetí gól a zároveň první hattrick v dresu TROOPERS Dan Minich a uzavřel zápas na konečných 12:6.

Jak to viděli trenéři?

Komentář vedoucího domácího družstva Petra Kadlece: Měli jsme strašidelný vstup do utkání a první třetinu jsme se snažili odehrát bez pohybu. Naštěstí ve druhé třetině jsme to dokázali změnit a rozhodnout o svém vítězství. Soupeř se ještě mohl dostat ve třetí třetině do zápasu díky přesilovkám, ale už mu chyběly síly. Díky soupeřům, rozhodčím a dívákům za zápas.