TROOPERSFbC Plzeň
6:5(3:0,2:3,1:2)
ne 27. 11. 2022 18:00 @ SH Tuřany, 1. liga mužů, 16. kolo

Muži si vybojovali vítězství v posledních minutách

Další napínavý zápas v Tuřanech odehráli muži s Plzní. I přes vydařený vstup do zápasu je však jako obvykle potrápila poslední třetina, kterou nakonec dokázali obrátit ve svůj prospěch.

Muži A se v neděli 27. listopadu utkali proti Plzni. Už se nemají na co šetřit. Každý bod má cenu zlata a to především s týmy, které mají podobný počet bodů – a mezi ty Plzeň patří.

Začátek 1. třetiny se TROOPERS vydařil. Duo Voltner–Kadlec se zapsali do statistik. 1. akci zakončil Voltner, další Kadlec. 2:0 pro TROOPERS. Ve zbytku třetiny měli TROOPERS navrch, ale na další gól museli počkat do poslední minuty. Šatňáka trefil Beránek.

Beránek oslavující svůj gól

Druhá třetina přinesla nejprve navýšení skóre, kdy se opět trefil Voltner. Pak ale přišlo polevení domácích a Plzeň toho využila. Během 3 minut snížila 3 brankami na 4:3. Téměř vyrovnané skóre TROOPERY probudilo a Peškův bekhend dal domácím dvougólový náskok, s čímž se šlo i do kabin.

3. třetina je pro TROOPERS v letošním ročníku často noční můrou. A ve 45. minutě jim to Plzeň připomněla, když snížila na rozdíl 1 branky. TROOPERS měli šance odskočit, ale branková konstrukce byla proti. O to více je muselo mrzet, když se v čase 57:06 Plzeň opět prosadila a vsítila vyrovnávací gól. TROOPERS ale nesložili zbraně a 90 vteřin na to Voltner dokonal hattrick. Tento stav i přes powerplay hostujícího týmu vydržel do konce a TROOPERS si připsali velmi důležité body do tabulky.

Napětí na střídačce domácích v posledních minutě zápasu.

Po víkendovém 16. kole 1. ligy mužů se tak TROOPERS stále drží na předposledním místě tabulky. Chybí jim však jen jedna 3 bodová výhra na dotažení osmých Kanonýrů Kladno. Přejeme tak mužům mnoho štěstí v nadcházejícím víkendovém výjezdu do Českých Budějovic, a pevně věříme, že se jim zápas podaří vyhrát.