Muži vkročili do play-off dvěma výhrami

Obě úvodní utkání zvládli TROOPERS lépe než hostující Spartak Pelhřimov. V prvním zápase se ale dost zapotili. Jak zápasy probíhaly? A proč byl sobotní zápas tak těsný, když v neděli Pelhřimov odjel s desítkou?

Sobota - 1. zápas

Úvodní zápasy často ukážou, jak se bude série vyvíjet. I proto chtěli TROOPERS přesvědčivě vyhrát. Jejich první bod v sérii chtělo na domácí půdě v Tuřanech vidět i 98 přihlížejících diváků. Čeho byli svědky? O tom podrobněji níže.

Sedm gólů v první třetině

Utkání začalo a s ním i povzbuzování hostujících fanoušků, kteří si s sebou do Tuřan vzali buben. Děti TROOPERS se ale nechtěly nechat zahanbit a snažily se kotel Spartaku překřičet. Zatímco domácí tým vstoupil do utkání klasicky na tři lajny, Pelhřimov točil lajny pouze dvě.

Kdo očekával, že se bude hrát opatrný florbal, mýlil se. Hned v první minutě se před prázdnou bránou Chrásta objevil Fučík. Skórovat se mu ale nepodařilo. Chvíli na to si neproměněnou šancí prezentoval i Jan Kolajta, který nevyužil nahrávku Petra Kadlece. Ve čtvrté minutě vychytal hostující brankář Tvrdý i Voltnera. Jakub Peška a Marek Horáček své střely nezamířili na bránu, ale těsně mimo. Poprvé se tak stav měnil až v čase 8:08, kdy Tomáš Suchomel zatáhl míček z vlastní poloviny téměř na velké brankoviště, shodil míček na pravou stranu a Jiří Knotek si počínal chladnokrevně. Díval se, jak Tvrdý pomalu leží a snaží se zakročit, a napral balónek do víka. A ještě lepší náladu mohli mít fanoušci v SH Tuřany hned po buly. Rychlou rozehrávkou se míček dostal ke Kolajtovi. Ten jej ťukl Kadlecovi, který ho vytáhl po pravém křídle, předběhl všechny obránce a jednoruč naservíroval Kolajtovi před prázdnou bránu - 2:0. Na straně Pelhřimova byl nejnebezpečnější Fučík, který to na Chrásta zkoušel hned několikrát. Žádný z jeho projektilů ale nenašel cestu za záda gólmana TROOPERS. Ve 12. minutě se Voltner octl tváří v tvář Tvrdému, ale ten jeho backhandový blafák přečetl. V čase 14:52 dostal 2 minuty za nedovolené vrážení Jan Kolajta a Pelhřimov, i když za minutu dvanáct, přesilovou hru zásluhou Jana Knězů využil. A za 30 vteřin bylo vyrovnáno. Pavlovi se zamotal míček mezi nohama, čehož využil Brothánek, obhodil si jej a střelou na vzdálenější tyč rozvlnil síť - 2:2. Kdo si myslel, že se nyní zápas uklidní a začne být opatrný, ten musel být velmi překvapený. Devatenáctá minuta totiž patřila TROOPERS. V čase 18:06 vedení na stranu TROOPERS vrátil Petr Voltner, který využil přihrávku Daniela Minicha. O 17 vteřin později se Budík nad ničím nerozmýšlel a jakmile k němu došla přihrávka od Jeskiho, tak z poloviny hřiště vystřelil z první na nepřipraveného Tvrdého a vrátil TROOPERS dvou gólové vedení. A to stále nebylo vše! V čase 18:33 Kadlec vytáhl míček snad přes celé hřiště a navýšil na 5:2. Během pouhých 27 vteřin tak TROOPERS dali tři góly a vybudovali si příjemný náskok. Ten se sice zmenšil o jeden gól, když se při vyloučení Jiřího Knotka za blokování hokejky konečně trefil Fučík, ale i tak mohli být TROOPERS se svou hrou spokojeni.

Nevyužité přesilovky ve druhé třetině

Po gólových hodech v první třetině se diváci těšili i na tu druhou. Ta však byla o poznání nudnější. Výraznější akce se udávaly spíše sporadicky. Ve 25. minutě zahrál Kadlec na housle bránícímu Švrkalovi. Míček do prázdné brány ale nezvládl zasunout, jelikož se tam zázrakem natáhl Tvrdý. V čase 26:00 byl za sekání vyloučen Mozr a TROOPERS mohli ukázat, že jim přesilovky také jdou. Ta se však pětici vyvolených nepodařila využít, i když Peška k tomu byl velmi blízko. Míček mířící do prázdné brány ale zblokoval Fučík. Reparát TROOPERS nabídl v čase 30:01 Milan Hendrych, který byl vyloučen za nedovolené vrážení. Tato přesilovka se však TROOPERS vůbec nepovedla a stav tak zůstal nezměněný. Ve 33. minutě dostal dvě minuty za sekání Jeski a Pelhřimovu tak byla opět nabídnuta možnost přesilové hry, kterou zatím pokaždé využil. Spartak jakoby se inspiroval u TROOPERS a při početní výhodě si taktéž nepřipsal větší šanci. V čase 37:39 byli sami před Tvrdým Knotek a Budík. Knotek nahrál Budíkovi, ten mu nahrávku vrátil a Knotek namířil míček do prázdné brány. Tam se však najednou objevil hostující obránce a míček ho trefil stojícího v malém brankovišti. Nájezd se (chybně) nepískal a pokračovalo se za stavu 5:3. Dvě vteřiny před koncem dostal trest za sekání Tom Pavla a bylo tak jasné, že na úvod třetí třetiny si Pelhřimov zahraje přesilovku a bude moci snížit na rozdíl jediného gólu.

O přestávce mezi druhým a třetím dějstvím patřila palubovka soutěžícím. Ti měli lehký úkol. Z poloviny hřiště trefit prázdnou bránu. S tímto úkolem se nejlépe popasovala Klárka, která si výhru připsala ihned, protože trefila více branek než ostatní soutěžící. V rozstřelu si to o druhé místo rozdal Denis a Jana. Denis trefil všechny míčky, a tak nebylo o čem. Druhá cena putuje k němu. Klárka vyhrála taštičku od Notina, Denis batoh od firmy UrbanStore a Jana dárkové předměty od firmy Y Soft Corporation.

V play-off si diváci mohli i zasoutěžit, čehož využila tato trojice: Denis, Jana a Klárka

Drama v posledním dějství

A toho Spartak také využil. Suchomel vytahoval míček až za bránu soupeře, ale byl hráči Spartaku obrán. V situaci dva na nikoho si Poduška počínal lépe než před chvílí Knotek a poslal balónek tvrdou ránou do bližšího rohu Chrástovy branky. Tímto gólem využil třetí přesilovku ze čtyř. O dvě minuty později mohlo být srovnáno, ale Hendrych před prázdnou brankou netrefil skákající míček. Střelu Daniela Hrušky zase zastavila tyč. První polovina třetí třetiny byla plná soubojů. Na branky a gólové šance ale byla skoupá. To druhá polovina začala pro fanoušky o poznání lépe. V čase 51:29 rozvlnil míček síť za zády Chrásta a Zrzavý se mohl radovat. Je srovnáno - 5:5. O 40 vteřin později byl ale vyloučen hostující Vlach a TROOPERS mohli odskočit. Přesilová hra se jim však zase nepovedla. Srovnání a nevyužitá početní převaha jakoby ale TROOPERS nakopla a ti začali hrát mnohem lépe. Nejprve nebezpečně pálil Muselík, poté Kolajta. Zelenou radost na tribunách ale rozpoutal až David Mati. Ten ze středu využil rychlou nahrávku Petra Voltnera a necelé tři minuty před koncem vrátil vedení na stranu TROOPERS. Dvacet jedna vteřin po této brance si Pelhřimov vzal time-out a ihned vstoupil na hřiště bez Tvrdého. Netrvalo dlouho a Kolajta mohl rozhodnout. Netrefil se ale poprvé, když jej vychytal obránce Zrzavý, ani podruhé. V čase 58:56 se ale přece dočkal. Zrzavý sice zblokoval jeho pokus, ale ten stále mířil na bránu. Po dopadu míček náhle změnil směr a překvapený Fučík jej už nestihl odpálit před brankovou čárou. Do konce zápasu se ještě podařilo Budíkovi trefit spojnici, ale to mu nemuselo vadit. První bod za výhru totiž získávají TROOPERS.

Jak to viděli trenéři?

Komentář domácího trenéra Petra Jeskiho: Po dobré první třetině přišel trochu útlum. Probudil nás až srovnávací gól. Do dalších zápasů musíme zlepšit přesilové hry. Dnešní zápas hážeme za hlavu. Zítra začínáme od nuly - o tom je totiž play-off. Děkujeme soupeři a fantastickým divákům za podporu.

Komentář trenéra hostujících Petra Zajíčka: Myslím, že jsme velkého favorita v prvním zápase hodně potrápili. Škoda naší chyby v posledních minutách utkání. Zítra se pokusíme o podobný výkon s lepším koncem. Děkuji divákům a soupeřům za utkání.

Muži zápasu

Na domácí straně si sirup Borowy Dworek odnesl brankář Jan Chrást, který v důležitých momentech podržel své spoluhráče. Za Spartak Pelhřimov neodjel domů s prázdnou Václav Fučík, který byl z hostujících hráčů nejaktivnější a motal hlavu nejednomu hráči TROOPERS.

Neděle - 2. zápas

Po sobotním vyrovnaném zápase si TROOPERS řekli, že musí pořádně zabrat. Nechtěli totiž dopadnout jako loni s FbK TJ Svitavy. Cíl byl tedy jasný - získat druhý bod a tím využít maximálně výhodu domácího prostředí. A k tomu jim mělo pomoct 84 diváků, kteří vytvořili skvělou atmosféru.

TROOPERS si budují příjemný náskok

Aktivněji začal zápas Spartak Pelhřimov, který byl opět podporován svým fanklubem na tribuně. Ve čtvrté minutě Šulc sekal Jakuba Pešku tak dlouho, až rozhodčím došla trpělivost a poslali ho na trestnou lavici. Bude se přesilovka TROOPERS dařit více než včera? Všichni v to doufali a Petr Jeski to po nahrávce Pešky potvrdil. Střela tahem skončila v bližším víku - 1:0. Když se Jeski za minutu po gólu vrátil na hřiště, byl u dalšího důležitého momentu. Nejprve byl zfaulován a u následné rozehrávky z rohu si Vlach nepohlídal vzdálenost, čímž nabídl TROOPERS další přesilovku. Ta dopadla stejně jako ta první, tedy brankou. Tentokrát se prosadil kanonýr Jan Kolajta, kterému nahrával další sniper - Jiří Knotek. O tom, že přesilové hry jsou v play-off důležité, se TROOPERS přesvědčili už včera. Dnes na tom zamakali a zatím hra v jiném počtu než pět na pět přináší své ovoce. A paradoxně i při vlastním vyloučení, kdy dostal dvě minuty za sekání Mlejnek, se TROOPERS mohli radovat. Budík se totiž s ničím nepáral a z poloviny hřiště nahodil míček na Kuchaře. Ten střelu/nához podcenil a bylo to 3:0. Značně opařenému a zaskočenému Spartaku jakoby došlo, že musí přepnout. Blažek trefil tyč, Poduška našel Vlacha, kterému se ale nepodařilo usměrnit míček mezi tři tyče, Mozr nevyužil přečíslení dva na jednoho. Tyto situace ukázaly, že Spartak se ještě nevzdává. O to smutnější ale musel být, když si Knotek připsal svůj dnešní první gól. Na pravém mantinelu jej našel Budík a Knotek střelou třicet cm nad led nedal Kuchařovi šanci. Stav po první třetině byl 4:0 a vypadalo to, že na drama dnes nedojde.

Druhá třetina patří Jirkovi Knotkovi

Hned po hvizdu rozhodčího bylo jasné, že Pelhřimov změnil hru. Beci TROOPERS byli s míčkem okamžitě napadání. Jestli ale Spartak věřil, že se něco změní, byla 37. vteřina studenou sprchou. Daniel Budík střelou orazítkoval tyč a Jiří Knotek byl přesně tam, kde ho fanoušci chtěli - 5:0. A pro Pelhřimov mohlo být mnohem hůře, jenže šance Budíka a Kolajty neskončily podle jejich představ. V čase 27:23 byl vyloučen Daniel Minich za bránění ve hře a i když to dopadlo tak, že přesilová hra nebyla využita, Pelhřimov nastalého tlaku přeci jen využil. Skórovali totiž vteřinu po vypršení trestu, takže se Minich nestihl zapojit zpět do hry. Gól si připsal Martin Blažek. Obdržený gól ale TROOPERS nijak nevykolejil. Ti stále hráli ve vysokém tempu a odměnu za jejich aktivní hru si připsal opět Budík, který využil nahrávku Knotka. V čase 33:53 ale byli hráči TROOPERS na hřišti jako kuželky. Pelhřimov si rychle vyměnil míček mezi čtyřmi hráči a Vlach z první poslal míček za záda Melichara - 6:2. Druhá polovina prostřední třetiny se dohrávala s akcemi na obou stranách. Gólem ale skončila pouze ta poslední v čase 39:31, kterou, jak už to dnes bylo zvykem, proměnilo duo Budík-Knotek. Druhý jmenovaný umyl Blažka a backhandem našel Budíka, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou bránu (i tak to ale raději zarval do horního rohu brány). Do šaten se šlo za stavu 7:2.

Stejně jako včera i v dnešním utkání si měli fanoušci možnost zasoutěžit. V dnešním klání zvítězila Kristýnka, která potvrdila, že je z rodiny Jakuba Pešky, a odnesla si tašku s dárkovými předměty od firmy Y Soft Corporation. Na druhém místě se umístila Linda, která si odnesla naplněnou dárkovou tašku od firmy Notino. Na pomyslný bronzový stupínek se postavil gentleman Matyáš a za odměnu si odnesl taštičku Converse od firmy UrbanStore

Soutěžící Kristýnka, Matyáš a Linda si odnesli hodnotné ceny

Útok na desítku je úspěšný

Třetí třetina se nesla v duchu druhé poloviny druhé třetiny. Akce na obou stranách, ale žádná gólová radost. Přitom Kolajta, Budík a Jeski k tomu měli velké příležitosti. V čase 46:46 se ale dočkal soupeř. Blažek našel na středu Knězů a ten z první poslal míček k léve tyči. A o minutu později mohlo být sníženo na rozdíl tří branek. Jenže překonaného Melichara skvěle zastoupil Aleš Muselík. Ten si pohlídal malé brankoviště a z brankové čáry míček vystřelil do bezpečí. Na konci 51. minuty se prvního letošního zářezu v play-off dočkal důrazný Tomáš Suchomel. Ten se s ničím nepáral a přiklepnutím poslal pumelici do víka - 8:3. V čase 55:02 vstřelil poněkud šťastný gól Tomáš Pavla, který využil nahrávku Petra Kadlece. Pavla hledal před bránou Kolajtu, ale probíhající bek Pelhřimova míček kopnul za záda svého gólmana. Poslední branku utkání si v čase 57:31 připsal Vít Mlejnek, když si hlasitě řekl o nahrávku od Pavly. Ten mu ji poslal, Mlejnek ji v běhu umístil a v souboji s Hendrychem ještě shodil bránu. Radost mu to ale nezkazilo. Důležitý druhý bod totiž zůstává u TROOPERS.

Komentář domácího trenéra Petra Jeskiho: Dnes z naší strany kvalitní taktický výkon podpořený zlepšenou produktivitou. Děkujeme rozhodčím a soupeřům za zápas, divákům za skvělou atmosféru. Tonda Propiska má u mě piví