Muži zdecimovali Kopřivnici v souboji o čelo tabulky

Souboj prvního celku s druhým týmem tabulky nabídl program 5. kola Národní ligy – divize východ. Domácí Kopřivnice, která v dosavadním průběhu soutěže ztratila pouze dva body po přestřelce a následné prohře na nájezdy v Hranicích, v sobotu přivítala dosud stoprocentní TROOPERS.

Výsledkově skvělá první třetina

Zápasy mezi Kopřivnicí a TROOPERS bývají tradičně vyrovnané a hodně útočně laděné, takže se diváci mohli těšit na kvalitní podívanou. Bohužel, na tribuně kopřivnické haly měl absolutní soukromí pan delegát, který sledoval utkání celou dobu disciplinovaně v roušce v souladu s vládními nařízeními. Domácí vyrukovali na TROOPERS s osobní obranou, ale ti se nenechali zaskočit. Už ve 4. minutě zahrál učebnicově na půlce akci ,,nahraj a běž" Muselík s Knotkem, což vyústilo v první branku nadstandartně finančně gramotného elegána v černém dresu. Poté se ke slovu dostali i domácí a hrozili zejména po rychlých akcích středem. Naštěstí pro TROOPERS se očividně dobře vyspal Chrást, který vytasil několik skvělých zákroků a hlavně jeho zásluhou si TROOPERS mohli vytvořit v první třetitně tříbrankový náskok. O další dva góly se totiž postarali nejprve Kolajta, který ukázal svůj tradiční den v kanceláři a dokončil rychlý brejk razítkem do prázdné brány, a poté v čase 16:34 znovu Muselík, jehož nabídka na teč z vlastní poloviny se po odrazu od tyčky zastavila až v síti.

Střídačka TROOPERS sleduje střelu Aleše Muselíka

Domácí se dostávají do zápasu

Vstup do druhé periody vyšel opět lépe hostům. Po skvělém napadání třetího útoku našel Mati nesobecky Gregora, který zakončoval pohodlně do odkryté branky – 0:4. Domácí po této brance upustili od osobky, ale větší prostor při rozehrávce hráčům TROOPERS spíše uškodil, protože se rozehrávka hostů dost zpomalila. A tak přicházely laciné ztráty. Dvě z nich dokázalo domácí produktivní duo Opatřil – Vávra přetavit ve slepené branky na pomezí 23. a 25. minuty. Nejprve Vávra našel Opatřila při brejkové situaci ve druhé vlně a ten dokázal Chrásta překonat střelou z první do pravého horního rohu. Podruhé Opatřil našel Vávru na pravé straně hřiště, ten se ladně uvolnil ke střele tahem a vymetl pavučiny pro změnu v levé šibenici Chrástovy branky. V této části hry byli domácí lepším týmem na hřišti, působili živějším dojmem, vyhrávali souboje a měli i více šancí. To utnulo až dobré rozhodnutí Minicha v 35. minutě, kdy v rychlém protiútoku nevymýšlel zbytečné přihrávky a perfektně umístěným taháčkem nad nohu nedal domácímu brankáři Strakošovi šanci. Hosté mohli na konci druhé třetiny ještě skóre navýšit, ale Kadlec v situaci dva sami na brankáře nahrál Minichovi moc pozdě a Strakoš tak proti Minichovi mohl vyniknout. Skrytou střelu Budíka od levého mantinelu zase zastavilo břevno domácí svatyně a dorážka agilního Knotka branku jen těsně přeletěla.

Petr Kadlec v utkání s Kopřivnicí ukázal, kdo v TROOPERS tvoří hru
Petr Kadlec v utkání s Kopčivnicí ukázal, kdo v TROOPERS tvoří hru

TROOPERS dominují ve třetí třetině

Myšlenky na obrat ve skóre rázně utnul nástup do posledního dějství. Po 73 vteřinách se totiž svým typickým tlakem do brány prosadil Kolajta, jehož střela z otočky od pravého mantinelu zaplula nechytatelně nad pravou nohu domácího brankáře. Navíc v čase 44:57 poslal míček Voltnerovi do útočného pásma Kubala a šel jako ostatní spoluhráči střídat. Voltner použil domácí hráče jako kužely a po slalomu od pravého mantinelu na střed zvýšil střelou nad rameno Strakoše na 2:7. Ve 49. minutě předvedla nejhezčí akci zápasu první lajna TROOPERS. Nejprve pravý blok ve složení Peška – Muselík vybojoval u mantinelu míček, jež byl neprodleně předán levému bloku. Suchomel našel po lajně Knotka, který vybídl lahůdkovou příhrou Budíka a ten už věděl, jak dopravit míček za bezmocného brankáře. V polovině třetí třetiny se na polovině dokázal od svého strážce odpoutat s míčkem Kadlec a našel na zadní tyči Minicha, který nekompromisní ranou vyhnal Strakoše z domácí klece. Tu bez obdrženého gólu nakonec neuhájil ani druhý brankář Grill, když na sklonku 55. minuty nestačil na dorážku Grábla po nebezpečné střele Mlejnka. Pro domácí je konečný výsledek 2:10 asi příliš krutý, ale je logickým vyústěním několika faktorů: skvěle chytajícího Chrásta, viditelném úbytku fyzických sil domácích ve třetí třetině a šíře kádru hostujících TROOPERS.

Honza Chrást několikrát podržel TROOPERS a byl jedním z nejdůležitějších hráčů na hřišti

Jak to viděli trenéři?

Komentář trenéra domácích: Zápas nám nevyšel, soupeř byl o ,,kapinek" lepší. Jsem rád, že kluci nepoložili zbraně a bojovali do konce zápasu i za nepříznivého stavu. Díky soupeři za skvělou hru.