Související zápas

TROOPERS
TROOPERSPanthers Praha
5:7(1:1,2:2,2:4)
ne 29. 10. 2023 17:00 @ SH Tuřany, Národní liga, 8. kolo
167_20231029_111330.jpg

NOVÉ DRESY, NOVÁ SÍLA: Muži oblékli nové dresy

Mužské Áčko oblékáme do kompletně nových dresů! Zmizelo bílé pozadí pod sponzory a přibily nové, moderní prvky. Klub tak dále pokračuje v sjednocování svého vizuálního stylu.

TROOPERS se s nástupem nové sezóny rozhodly pro výměnu mužských dresů. Děje se tak poprvé od fúze klubů F.K. TROOPERS Moravany a Orel Telnice v roce 2019. Ke čtyřletému výročí vzniku klubu jsme A-týmu nadělili nové dresy, které reflektují vývoj TROOPERS nejen v designové, ale i personální složce. Do Áčka se nám totiž vůbec poprvé dostávají hráči, kteří ať už v Moravanech nebo Telnici začínali svou florbalovou kariéru.


O nových dresech vedení klubu přemýšlelo již delší dobu. Na plno se však projekt nových dresů rozjel v průběhu prázdnin z iniciativy našeho prvního klubem vychovaného hráče, Richarda Makyči, který v letošní sezóně vstoupil na soupisku Áčka. Náš grafik, fotograf a kreativec, Jan Vlach, se poté postaral o vytvoření hned dvaceti tří návrhů, ze kterých se na schůzce marketingového oddělení klubu vybraly 3, které byly následně rozpracovány a předány výkonnému výboru k vybrání finálního návrhu. Na klubovém soustředění v Lipníku nad Bečvou se za přítomnosti obou zaměstnanců klubu, "média guys" a výkonného výboru složeného z Marka Plese, Petra Jeskiho, Ivo Bartka, Davida Kašpárka a Václava Součka rozhodlo v poměru 3:2 pro vítězný návrh. Ten byl poté ve spolupráci s firmou JER53Y dopracován a na konci prázdnin zadán do výroby.

Vítězný návrh
Vítězný návrh

Na nové dresy jsme čekali déle, než jsme si mysleli, a to i z důvodu hledání nového partnera klubu, který zdobí pravé rameno mužských dresů - AUTO ELEGANCE, ten klubu zajištuje vlastní klubový automobil, ale ten si představíme jindy. Dresy nakonec byly dodány v úterý 24. října, kdy zároveň proběhlo focení a točení samotných dresů a samozřejmě i A-týmu. Na jednu část dresů však stále čekáme, a tou jsou černé kraťasy, které budou muži nosit společně s černým dresem. 


Při tvorbě nových dresů jsme hledali nový sjednocující designový prvek, kterým bychom se jako klub mohli prezentovat, a zachovat si při tom unikátní vizuální identitu. Tento prvek je zároveň asi nejvýraznějším prvkem na nových dresech - vertikálně orientované proužky na rukávech a nohavicích, které nahradily pruhy obepínající siluetu hráče na dresech starých. Těchto proužků jste si již mohli všimnout například na našem Instagramu a náborovém letáku, kde již nabývají záměru jednotného vizuálního identifikátoru klubu.

Nový vizuální prvek a partner AUTO ELEGANCE
Nový vizuální prvek a partner AUTO ELEGANCE

Nejžádanějším požadavkem při tvorbě nových dresů nejen ze strany vedení klubu, ale i hráčů a ostatních členů bylo odstranění bílých obdélníků pod logy sponzorů. Místo nich jsme loga sjednotily do bílé barvy, která sama o sobě vynikne jak na zelené, tak černé sadě. Při bližším pohledu zjistíte, že látka je obarvena unikátní texturou, která se také postupně začne objevovat ve vizuální komunikaci klubu. 

Černá a zelená varianta nových dresů
Černá a zelená varianta nových dresů

Mezi další menší změny oproti starým dresům patří například umístění loga do emblému,  přesunutí čísla hráče ze středu dresu doleva pod logo výrobce, a přidání #rodinatroopers na zadní límec dresu.


Nové dresy Áčko poprvé obléklo v zápase s Panthers Praha na představení dresů v neděli 29. 10. v Tuřanské TROOPERS ARÉNĚ. Kompletně tak nahradily staré dresy. Co se týče dětských dresů, ty projdou redesignem v průběhu této sezóny a děti si je poprvé oblečou v září 2024.

Doufáme, že se vám nové dresy líbí, a děkujeme všem zúčastněným za odvedenou práci!