Související zápasy

TROOPERS

Podařený víkend mužů Delta

Poslední únorová neděle patřila utkáním Jihomoravského přeboru mužů pořádaným družstvem Delta. Pro naše družstvo to byla utkání bohatá jak na vstřelené branky, tak i na bodový zisk. Odehrané zápasy Vám přiblíží Oldřich Langášek a brankář Václav Kobylka.

TROOPERS Delta 24:6 FBK Atlas Blansko B

(Detail utkání je vpravo v liště, nebo dole pod článkem)

Utkání očima Oldřicha Langáška:

V prvním zápase jsme svedli souboj s FBK Atlas Blansko B. Z počátku zápasu byla hra rychlá. Oba týmy vycházely ze zajištěné obrany a hrály na rychlé protiútoky. Nám se podařilo otevřít skóre v šesté minutě zásluhou Adama Peitla. Následně se hra přelévala, ale měli jsme více ze hry a první třetina skončila 5:2 pro nás. V druhé a třetí třetině jsme soupeře už do ničeho nepustili, určovali jsme tempo hry, ještě zvýšili efektivitu zakončení a zaslouženě vyhráli 24:6.

Petr Kořenek se snaží zabránit breaku Blanska

FBC Sokol Ivanovice na Hané B 4:7 TROOPERS Delta

Utkání očima Václava Kobylky:

Po prvním zápase dne s týmem FBK Atlas Blansko, se kterým jsme si na hřišti dělali, s nadsázkou řečeno, co chtěli, a s přehledem si odnesli 3 body, nás v dalším utkání čekal tým FBC Sokol Ivanovice na Hané B, který byl jako soupeř daleko náročnější. Navíc, když v jejich předchozím zápase předvedli fantastický výkon a zvítězili nad průběžným druhým týmem tabulky Florecem Brno, nám bylo jasné, že nás nečeká lehký zápas.

Prvních deset minut první třetiny se hrálo celkem opatrně a stav zápasu byl bezbrankový, dokud v čase 10:03 neotevřel skóre Lukáš Hanáček, který skvělou kličkou přelstil nejen obránce, ale i brankáře Ivanovic a poslal nás do vedení. Do konce první třetiny však stihl soupeř vyrovnat.

Muži brání hráče ze sokolu Ivanovice
Ve druhé třetině se jako první prosadil Mark Griščenko a v čase 6:05 upravil skóre na 2:1. Vedení nám však dlouho nevydrželo, protože za minutu a čtvrt jsme šli do oslabení a soupeř svou první přesilovkovou příležitost využil. Po vyrovnávacím gólu Ivanovic jsme ještě více přidali v pohybu a tlaku na soupeřovu bránu, což přineslo kýžené ovoce, neboť do konce druhé třetiny se ještě dvakrát trefil Mark Griščenko, čímž si zkompletoval hattrick. Po dvou třetinách jsme tedy vedli 4:2.

Třetí třetina se už od začátku nesla v duchu tvrdých soubojů, střel a šancí na obou stranách, při kterých se střelecky prosadili Petr Kořenek, Jan Kubica a Adam Hanáček. Bohužel kvůli zbytečným faulům jsme v této třetině třikrát hráli oslabení, z nichž díky skvělým zákrokům brankáře a obětavosti obrany, soupeř využil pouze jednu z nich. Tento aspekt musíme do dalších utkání zlepšit! Náskok 7:4 už Ivanovice stáhnout nedokázali, i když chvíli před koncem zkoušeli hrát power play.

Muži se radují ze vstřeleného gólu

Pro více fotek z těchto utkání se proklikněte přes odkazy níže! (Flickr fotogalerie)