Pohled na první ligový den mužů DELTA

Po velmi dlouhé ligové abstinenci nastoupil tým mužů D, letos překřtěných na Delta, k úvodním utkáním nové sezony Jihomoravského přeboru.

Léto v podání našeho Déčka

Na první turnaj jsme byli připraveni. Bodejť by taky ne, když se v období letních prázdnin našé Déčko přihlásilo na Hornet's Cup. Tradiční turnaj v Rožnově pod Radhoštěm nás prověřil v 5 zápasech. V prvním hracím dnu jsme porazili Devils Team 4:2, Holešov 3:1. Kdo by si po prvním dni říkal, že marně budeme hledat soupeře, vrátil by ho zápas s One Season Wonders zpět nohama na zem. Tento zápas jsme prohrali 7:0, a proto jsme do play-off postoupili z druhého místa.

Ve vyřazovacích bojích nás čekal tým FBC Omáčka a nutno podotknout, že si s námi dělali, co chtěli. Do naší branky padal gól za gólem a my jsme nevěděli, jak na hru soupeře reagovat. Nakonec jsme však nevypadli. Co se stalo? To přibližuje Martin Kašparovský:

Kvalita soupeře byla obdivuhodná, až zarážející. Konečný nápad nám vnuknul hráč z jiného týmu sledující zápas, který Omáčky znal a upozornil na fakt, že zde startují hráči, kteří nemají v kategorii Hobby co dělat. Jelikož tento nápad přišel téměř bezprostředně po zápasu, neváhal jsem zkusit podat svůj první protest v kariéře. Chvíle nejistoty, co bude dál, byly velmi nepříjemné, spolu s dvěma vysokými prohrami po sobě a rostoucí únavou na náladě mužstvu nepřidávaly. Konečným verdiktem jury turnaje byla diskvalifikace Omáček pro nepochybný neoprávněný start hráče/hráčů. Jak jsem již psal, vítězství by se měla formovat na hřišti nikoliv v kanceláři. Jsem však zároveň i zastáncem fair-play, každý měl možnost si zažádat o výjimku pro start hráčů, nakonec, jeden z našich hráčů na tuto výjimku startoval.

V dalším kole nás čekal soupeř Bóchnutí. Vstup do zápasu byl noční můrou. Dostali jsme gól hned v 16. vteřině. Do poločasu jsme ale zvládli otočit na 2:1 a stejným poměrem jsme dokázali vyhrát i druhý poločas. Postupujeme do čtvtrfinále! Sobotu tak můžeme hodnotit jako úspěšnou.

Sobotu bylo potřeba oslavit :)

V tom nás čekal tým Reaktors. Bohužel jsme nebyli první, kdo skóroval. Celý zápas jsme tahali za kratší kus provazu a prohráli jsme 4:0.

Turnaj zhodnotil Martin Kašparovský následujícími slovy:

Věřím, že jsme si turnaj všichni báječně užili, tím spíše, že to pro někoho mohla být nová zkušenost. Potvrdili jsme si, že nás v nové sezoně bude provázet silný týmový duch, což považuji za nejdůležitější. Pokud jde o výsledkovou stránku, těžko bychom mohli být spokojenější. Odehráli jsme kvalitní utkání a i přes občasná klopýtnutí byl náš potenciál jasně patrný. Nakonec, skončili jsme mezi osmi nejlepšími z 34 týmů, což rozhodně není k zahození. Za velké překvapení a úspěch pak považuji postup Adama a Davida do čtvrtfinále penalty contest, k čemuž jim tímto znovu gratuluji!

Jediná věc, která by pro příště stála za zvážení, je širší kádr, neboť s více hráči by se nejen v play-off válčilo lépe, ale sami hráči mnohdy netuší, že přišli o spoustu zážitků.

Děkujeme tímto organizátorům za skvělý turnaj a zprostředkování zážitku. Já tímto ještě jednou děkuji všem zúčastněným hráčům nejen za předvedené výkony, ale i za super víkend!

První turnaj sezony

Hned úvodní utkání sezony bylo pikantní. Čekal nás FLOREC BRNO, který nám při posledním utkání loňského ročníku uštědřil nelichotivou porážku, tudíž jim bylo co vracet. Druhé utkání nabídlo ještě zajímavější podívanou, proti Deltě se postavily FBC GEPARDI BRNO, jejichž soupiska nabízela spoustu nám známých jmen. Utkání vám přiblíží kapitán Marek Těšlík a útočník Jan Kubica.

„Žolík“ Jan Kubica rozjíždí další slibnou akci

TROOPERS DELTA 3:6 FLOREC BRNO

Utkání očima kapitána Marka Těšlíka:

S ohledem na poslední zápas s tímto soupeřem před půldruhým rokem, který pro nás skončil vysokou prohrou 6:0, jsme měli ze soupeře respekt, ale zároveň jsme byli i zvědaví, jak se dlouhá herní pauza projevila na výkonnosti obou týmů. A je potřeba říct, že tentokrát to byl úplně jiný, vyrovnaný zápas.

Soupeř hrál fyzicky hodně náročným stylem, dohrával souboje, s čímž jsme se v prvních dvou třetinách docela dobře vyrovnali a výsledkem byly hned 3 přesilové hry, z nichž se nám jednu podařilo i využít. Bohužel se nám jednobrankové vedení nepodařilo potvrdit a odskočit soupeři o dva góly. To by, jak se dále ukázalo, byl rozhodující moment. Do poslední části jsme šli pouze s jednobrankovým vedením 3:2. Zápas se rozhodl v poslední části, kde se soupeři hned na začátku podařilo proměnit početní výhodu a srovnat stav na 3:3.

Zápas se v tu chvíli lámal. Hráčům soupeře, psychicky posíleným svým úspěchem v přesilové hře, se následně podařilo strhnout skóre na svoji stranu a dobře organizovanou obranou hrou se jim dařilo náskok mnohdy i se štěstím držet. Tři a půl minuty před koncem zápasu jsme se rozhodli zesílit náš tlak pomocí powerplay a odvolat brankáře. Bohužel jsme obdrželi 5. gól a po tomto gólu jsme již v sobě nedokázali najít sílu, kterou bychom se vrátili zpátky do zápasu. Naopak jsme z jednoho z následných brejků dostali šestý gól, který tak dal výsledku definitivní podobu.

Kapitán Marek Těšlík a jeho soustředění na rozhrávku

FBC GEPARDI BRNO 2:3 TROOPERS DELTA

Utkání očima Jana Kubicy:

Po našem prvním zápase jsme měli dvouhodinovou pauzu, což nám velmi pomohlo a mohli jsme si odpočinout více než náš příští soupeř. Soupeře jsme viděli hrát, a tak jsme si před zápasem jasně řekli, co máme dělat. Věděli jsme, že když to vše zvládneme, uspějeme. První třetina byla ve velkém tempu a nabídla gol na každé straně. Druhá třetina gol nepřinesla, ale na Gepardech se začala projevovat únava. Na začátku třetí třetiny se trenér rozhodl vytáhnout z rukávu eso a vypustil mě mezi mantinely. Přesto, že jsem měl do té doby nejmenší odehraný čas, z hozené rukavice jsem vytěžil maximum a hned při svém druhém střídání jsem přesnou přihrávkou vyzval Lukáše Hanáčka ke skórování, čímž samozřejmě nepohrdnul. Tato branka byla velice důležitá, protože soupeř musel dotahovat, a tak musel všechny síly vrhnout dopředu a méně se soustředit na obranu.

Díky tomu jsme dokázali navýšit skóre na 3:1, opět z rukou Lukáše Hanáčka, který tímto zkompletoval hattrick. V tomto okamžiku bylo jasné, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Soupeř sice 5 sekund před koncem snížil na 2:3 ale více už nezvládl.