Poslední ligové turnaje starších žáků

Shrnutí ligy starších žáků si můžete přečíst v podání Jana Nováka. Přebor starších žáků ve shrnutí od Marka Zvala.

Turnaje ligy starších žáků:

Zápasy 20. 3. a 3. 4. 2022 VUT Brno

Na přelomu března a dubna čekalo starší žáky poslední 12. kolo jihomoravské ligy. Soupeřen byly týmy Hattrick Brno, ŠSK Očov Hodonín, Snipers Třebíč a Slovácko.

Na prvním turnaji naše kvality prověřili hráči Hattricku a Hodonína. Zápasy byly vyrovnané a měly svou kvalitu. Bohužel jsme v obou tahali za kratší konec a odešli poraženi.

V utkáních s Třebíčí a Slováckem se karty obrátily a tentokrát jsme to byli my, kdo řídil hru a byl mnohem aktivnější. Soupeři většinou čekali na polovině a po zisku míčku se ho snažili nahazovat před naší bránu a z toho zakončovat. Třebíči se podařilo zápas ještě zdramatizovat, když v poslední třetině nastřílel 3 branky a 12 sekund před koncem prohrával jenom o gól. Naštěstí jsme si náskok uhlídali a zaslouženě jsme vyhráli 5:4.

Slovácku se podařilo v této sezóně zlepšit obranu a důraz v brankovišti, proto se nám podařilo skórovat jenom sedmkrát a obdržet dvě branky. Musíme ale říct, že v celém zápasu jsme byli favorité a soupeři jsme nedovolili hrát.

Týmová fotka starších žáků na VUT

Shrnutí:

Vyzkoušeli jsme si různé styly hry. Proti soupeřům, kteří hráli aktivně s napadáním (Hattrick, Hodonín) i hru proti pasivnímu soupeři s hrou do stažené obrany (Třebíč, Slovácko). Na všech našich hráčích byla vidět snaha a že se florbalem baví. Po skončení ligové sezóny ale neusínáme na vavřínech a začínáme s přípravou na neligové turnaje (PFC, Ostravské hry a Open game).

Turnaje přeboru starších žáků:

Zápasy 20. 3. a 2. 4. 2022 Slavkov u Brna

První turnaj jsme odehráli v neděli proti holkám z Hattricku a Atlasu Blansko.

Do prvního zápasu proti holkám jsme nastoupili opatrně a ve hře dominoval náš soupeř. Naštěstí v průběhu zápasu jsme se nastartovali – zlepšili běhání a důraz v osobních soubojích. Také nám nesedl gumový povrch, na který nejsme zvyklí, a většina našich střel nekončila v bráně. Zápas ale skončil zaslouženě 6:2 pro nás.

Špatný začátek se neopakoval proti Blansku, kde jsme již ve třetí minutě vedli 3:0 a první třetinu předváděli pěkný florbal a skóre se zastavilo na 7:1. Ve druhé a třetí třetině jsme hráli pouze ve čtyřech hráčích, aby hra byla atraktivnější a podařilo se nám přidat do brány soupeře dalších sedm gólů.

Ve druhém turnaji jsme se potkali proti místnímu klubu Slavkovu a Orlu Boskovice.

Začátek zápasu se Slavkovem jsme zvládli a v první třetině jsme vedli 3:0. Ve druhé se podařilo soupeři dvakrát skórovat, což nás ještě víc nastartovalo a přidali jsme další branky a zápas skončil 10:2. Hlavní zásluhu na konečném výsledku má brankář Jirka Šťastný, který nedovolil soupeři proměňovat šance a doháněl ho k šílenství.

Věděli jsme, že Orel Boskovice nebude lehký soupeř, přesto jsme začali vlažně a soupeř odskočil do dvoubrankového vedení. Styl pasivní obrany a góly z protiútoku je systém, který nám nesedí, a tak jsme první třetinu hledali recept, jak obranu překonat. Jediný možný způsob je rozbíhaná rozehrávka s neustálým pohybem útočníku, co jsme splnili pouze částečně. Krev do žil nám nalil kapitán Jakub Měrka, který nastartoval obrat v zápase důležitým gólem ve vlastním oslabení a výbornou přihrávkou na Dominika Štafu, který si v samostatném úniku poradil s brankařem soupeře. Do konce druhé třetiny se nám podařilo nastřílet další 3 góly a odskočit do vedení 5:2. V poslední třetině nás opět podržel brankář a nedovolil soupeři stav otočit.

Fotka starších žáků z přeboru ve Slavkově

Shrnutí:

Na těchto turnajích mě nejvíc těší, že se nám povedlo vytvořit dobrou partu a zdravé jádro týmu, které to florbalově táhne získává sebevědomí. Konečně nečekáme, že nás v zápase „spasí“ hráči z ligového týmu, ale věříme si, že poctivým tréninkem a týmovým výkonem můžeme zdolat každého soupeře. Nyní se připravujeme na vyvrcholení sezóny v podobě domácího turnaje Open Game a do této doby budeme sbírat zkušenosti na přátelských zápasech, trénincích a turnajích (Sokolský turnaj a Ostravské hry).