Premiéra TROOPERS v Poháru Českého florbalu se nevyvedla

První zápas se našemu mužskému áčku nepodařil a ve Znojmě utrpěl porážku 9:5

Muže na počátek soutěže nečekal vůbec lehký soupeř. Vždyť vloni došel až do semifinále 1. ligy. Zápas začal a ani jsme se nezačali rozkoukat a Honza Chrást už lovil míček z brány. To byl velký šok, ze kterého jsme se ale brzy dostali a hru vyrovnali díky trefě novice v zeleném dresu Jirky Koutného. A v 15. minutě mohlo být ještě veseleji, když se šikovně trefil Voltner. Zkušené Znojmo se však nezaleklo a góly v 18. a 20. minutě převrátili skóre na svou stranu.

Prvních 5 minut druhé třetiny se TROOPERům nepovedlo. Inkasovali v ní 2 branky. Někdo by si mohl říct, že je rozhodnuto, ale kdepak. Věděli jsme, že zbývá ještě více než polovina utkání a jak často zaznívá na ČT Sport: Ve florbale může padnout spoustu branek během jedné minuty. To se nám sice nepodařilo, ale přeci jen jsme skóre snížili, a to zásluhou Ondry Beránka. Ten míček nejprve vybojoval a běžíc na bránu úspěšně dorazil míček za záda soupeřova gólmana. Do šaten se šlo za stavu 5:3 pro domácí Znojmo.

Ve třetí třetině Znojmo opět odskočilo na rozdíl 3 branek, ale v 51. minutě se podruhé v zápase prosadil Koutný a necelou minutu po něm i Beránek. Rozdíl tak byl pouze 1 branka. V 54. minutě se ale nechali vyloučit Víťa Mlejnek a Honza Daler a soupeř si s přesilovou hrou (i když trochu se štěstím) poradil a odskočil. 3 minuty před koncem jsme se rozhodli hrát bez brankáře a prokázalo se, že jsme ještě mockrát netrénovali. Znojmo dvakrát vybojovalo míček a navýšili své vedení na konečných 9:5.