Související zápasy

TROOPERS
177_20240219_083021.jpg

PREVIEW: Muže čeká čtvrtfinále s Náchodem

Skončila základní část Národní ligy - západ a s tím začal výběr soupeřů do nadstavbové části. TROOPERS skončili v hledáčku královehradeckého Náchodu. Co můžeme od následujících utkání očekávat?

TROOPERS se po výrazném omlazení soupisky úspěšně probojovali do PLAY-OFF Národní ligy - západ a splnili si tak svůj před sezónou stanovený cíl. Základní část Národní ligy zakončili výhrou na hřišti Florbalu TJ Kobylisy, a bodově tak dohnali čtvrtou Jaroměř, která si svou čtvrtou příčku udržela díky lepším vzájemným utkáním. Naše Áčko si připsalo celkem 13 vítězných utkání z nichž byly dvě výhry po základní hrací době. 

Náchod si díky vyhranému utkání na domácí půdě TROOPERS upevnil svou pozici na třetím místě tabulky, a při výběru mezi Blanskem a TROOPERS sáhnul právě po Brněnském celku. V základní části si připsal 14 vítězných zápasů s celkovou bilancí gólů 153:106 a dosáhl tak na s 4 bodovým odskokem od TROOPERS na 42 bodů. 

Souboj o třetí místo v Tuřanech 11. 2.
Souboj o třetí místo v Tuřanech 11. 2.

NÁCHOD: Co můžeme čekat?

Většina soupeřů nedělala Náchodu v základní části problém. S dvěma a čtyřiceti body ztratil na druhé Panthers 14 bodů. Právě první dva celky - Panthers Praha a FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň dělali Náchodu největší problém. S Panthers prohrál 6:8 na půdě Panterů a poté 2:3 na domácí půdě. Plzeň si s Náchodem připsala taktéž 6 bodů a to hned v 2. kole, kdy Náchod doma prohrál 4:10 a následně 4:7 na půdě Plzeňských florbalistů. Zbývající 4 prohry si Náchodští připsali s Milevskem (4:5p), Kobylisy (4:6), Jaroměří (3:7) a poslední prohru si připsali v Pelhřimově, kde se nedokázali prosadit ani jedním gólem (0:2).

Nejproduktivnějším hráčem florbalistů z Náchoda je osmnáctiletý útočník David Špaček #13, který si během svého vůbec prvního působení v Národní lize připsal 54 kanadských bodů a z toho 35 gólů. S odskokem 17 gólů je na druhém místě Daniel Kříž, který si z TROOPERS ARÉNY odvezl ocenění hráče utkání. Zbývajících TOP 5 hráčů Náchoda jsou poměrně vyrovnaný a třetí až páté místo je pouze s gólovým rozdílem.. 

Daniel Kříž a Tadeáš Jelínek v Tuřanech 11. 2.
Daniel Kříž a Tadeáš Jelínek v Tuřanech 11. 2.

Oba vzájemné zápasy mezi TROOPERS a Náchodem skončili prohrou TROOPERS, a to nejprve 6:8 na hřišti soupeře a poté 4:11 na domácím hřišti při souboji o třetí místo. První zápas v Náchodě byl poněkud vyrovnanější a méně vyhrocený. Poslední zápas odehraný v Tuřanech skončil pro TROOPERS výrazně hůř. Většina týmu se nebyla schopna dostavit kvůli nemocem a jarním prázdninám na tréninky, a do samotného zápasu nastoupili v neobvyklé sestavě, která některým hráčům nesedla. 

Rozhovor po utkání v Náchodě

Rozhovor po utkání v TROOPERS ARÉNĚ

Čtvrtfinálová série

Nyní náš A-tým čeká čtvrtfinále na 3 vítězná utkání, tedy maximálních 5 možných zápasů, ve kterém poměří své síly se soupeřem, který se netají svou ambicí postupu do 1. ligy mužů. Všechna utkání se odehrají v během následujících třech víkendů a první dvě se uskuteční na půdě soupeře v sobotu 24. a v neděli 25. února. Následující víkend odehrají oba celky jedno, případně dvě, utkání na hřišti v Tuřanech, a pokud by nebylo rozhodnuto o výherci série ani po čtvrtém zápase, rozsekne tento duel poslední utkání naplánované na úterý 5. března v Plechárně Náchod. 

Petr Voltner a Dalibor Vlášek v souboji 11. 2.
Petr Voltner a Dalibor Vlášek v souboji 11. 2.

TROOPERS budou vaši podporu při cestě do finále potřebovat více než kdy dřív, a proto vás prosíme, abyste dorazili podpořit naše muže v sobotu 2. a neděli 3. března do TROOPERS ARÉNY. Bude na vás čekat napínavý florbal, tradiční soutěž o pizzu, a skvělé strávený večer s #rodinaTROOPERS. 

Těšíme se na vás!