Související zápasy

TROOPERS

Report z ligy starších žáků ze Starého Města

V neděli 16. ledna se naši hráči účastnili prvního turnaje v lize starších žáků ve SH Širuch ve Starém Městě. I tentokrát se podařilo vyhrát v obou zápasech. Z turnaje si odnášíme 6 bodů. Jaká byla naše cesta za vítězstvím? Čtete níže.

TROOPERS vs. Panthers Otrokovice

(Detail utkání je vpravo v liště, nebo dole pod článkem)

Zápas pro nás začal dobře a od začátku jsme si uměli vytvářet gólové šance. Ve čtvrté minutě jsme se dostali do vedení po skvělé střele Matouše Nováka. Pak následoval herní úpadek, který způsobily verdikty rozhodčích, kteří se báli pískat fauly, což nás mentálně rozhodilo. Po dvou minutách Panteři srovnali. Na konci třetiny jsme dostali „gól do šatny“.

Věděli jsme, že herně máme navrch, proto jsme hráčům říkali, aby se soustředili pouze na naši hru. To se vyplatilo, protože góly jsme pak dávali jenom my. Dominovali jsme v soubojích, rozehrávce v držení míče, ale někdy jsme nedokázali míč přenášet na slabou stranu a tak překvapit soupeřova brankaře. Druhá třetina končila 3:2 pro nás a zápas byl stále napínavý.

Ve třetí třetině jsme dokázali využít obě přesilovky a odskočili do vedení. Soupeř ještě zkoušel hru v šesti, která nepřinesla gól ani jednomu týmu. V zápase jsme zvítězili 6:2.

Hráči bedlivě poslouchají taktiku do dalšího zápasu

TROOPERS vs. Snipers Třebíč

Druhý zápas proti Snipers Třebíč jsme naopak dobře nezačali. Soupeř využil úvodní buly a v osmé sekundě vstřelil první gól. V další minutě si naše první formace sedala na střídačku s dalším gólem a prohrávali jsme 2:0. Naštěstí jsme zapnuli motory a situaci uklidnil Kuba Kott, který si z obrany výborně nabíhal před branku a vsítil dva góly z první po přihrávce od Vojty a Matouše. Také druhé lajně se dařilo rozhodně víc a dokázala také si vytvářet gólové příležitosti. Herně zářil mladší žák Dominik Kučera, který nastřílel 4 góly a na jeden přihrál. Soupeř se snažil po zisku míčku okamžitě zaútočit a nahazoval dlouhé přihrávky před naší bránu. Několikrát se mu to povedlo, ale trenér Honza Novák důrazně vysvětlil obráncům, co mají v těchto situacích dělat a hráči si to vzali za své. Musíme také pochválit naše hráče za hru na míčku, kde se objevovali rotace kvalitní přihrávky a neustálý pohyb všech hráčů. Této hře nebyl soupeř schopný vzdorovat, a tak ve třetí části jsme kontrolovali hru. Zápas skončil 11:4 pro nás.

Oba trenéři pečlivě sledují dění na hřišti

Shrnutí turnaje: Herní posun našich hráčů z konce minulého roku přetrvává a do naší hry jsme dokázali zakomponovat rotace a pohyb všech hráčů. Někdy se trápíme v tom, že nedokážeme využívat celou šířku a délku hřiště a vstupujeme s míčkem do přehuštěného prostoru. Další turnaj nás čeká za dva týdny 23. ledna také ve Starém Městě, kde se potkáme se Slováckem a Znojmem.