TROOPERSChomutov
6:5(2:0,2:3,2:2)
po 10. 4. 2023 17:00 @ SH Tuřany, 1. liga mužů, 7. kolo

Šance TROOPERS na udržení 1. ligy stále žijí

TROOPERS se podařilo vybojovat si Baráž. Chomutov na domácí půdě porazili v napínavém zápase 6:5, a utkají se tak již tuto sobotu se starou známou Opavou.

V sedmém rozhodujícím zápase se hrálo o to, kdo si udrží šanci na to, aby v příští sezoně nastupoval v 2. nejvyšší soutěži Českého florbalu. Před zápasem bylo hned několik otazníků. Tou hlavní samozřejmě bylo, kdo se na konci bude radovat. Těmi dalšími bylo: Bude stačit kapacita tuřanské haly? Čeká nás přestřelka, nebo taktické šachy? A dnes už známe odpovědi.

TROOPERS ARENA praská ve švech

Před vyprodanou halou na Měšťanské ulici, kde si našlo na Velikonoční pondělí cestu na 220 diváků, se proti sobě v 17:00 v závěrečnému utkání sérii postavily celky domácích TROOPERS a hostujícího Florbalu Chomutov. První polovina třetiny se nesla v opatrnějším duchu. Po chybách domácích se do brejků dostávali Chomutovští, ale Melichar potvrdil formu z předešlých utkání. Radost domácím divákům udělal ve 12. minutě střelou od mantinelu Peška a TROOPERS se dostali do vedení. Šatňáka se podařilo vsítit Knotkovi, který se obtočil kolem obránce a přízemní střelou navýšil na 2:0.

Do druhé třetiny nastoupil Chomutov aktivněji a činil TROOPERS problémy. Ve 23. minutě zblokoval Daler střelu ze standardky, ale bohužel pro domácí neodkopl míček na bezpčené místo. Ten se vykutálel přímo před Melicharem a hostující útočník si s touto situací poradil a snížil na 2:1. Hra se začala přiostřovat a rozhodčí museli sáhnout k prvním vyloučením. Přesilovka TROOPERS byla nevyužita, stejně tak jako následná hra 4 na 4. Skóre se měnilo až ve 34. minutě, kdy Knotek využil pobídky Kadlece a vrátil TROOPERS dvougolový náskok. O minutu a půl později však Daler opět chyboval a hostující snížili na rozdíl 1 branky. O další minutu později vypukla radost v chomutovském kotli, a to když po standardní situaci z rohu došlo k vyrovnání. Toto skóre se ale nelíbilo budoucnosti TROOPERS Jedličkovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a vrátil vedení na stranu TROOPERS. Za stavu 4:3 se šlo do kabin.

Jiří Knotek radující se ze vstřeleného gólu

Jestli se něco povedlo TROOPERS ve třetí třetině, tak jednoznačně vstup. Na počátku 43. minuty se podruhé v utkání prosadil Peška. A hned v dalším střídání mohlo být ještě veseleji, když se bombou pod víko prosadil Voltner. Jelikož Chomutov musel zabrat a hra 5 na 5 k ničemu nevedla, rozhodl se 9 minut před koncem odvolat brankáře a zkusit to v 6 proti 5. Přineslo to své ovoce, když po vyloučení Mlejnka rychle využil přesilovku a dostal se na rozdíl dvou branek. V následujících 7 minutách se střídala elitní chomutovská formace, která hrála v šesti, s druhou lajnou Chomutova, která na hřiště přišla s jasným úkolem, ať si odpočně první lajna. TROOPERS trpělivě bránili, i přesto však 27 vteřin před koncem padl kontaktní gól na 6:5. To však naštěstí bylo vše a tak se po 60 minutách mohli radovat domácí TROOPERS, kteří stále mají naději udržet 1. ligu.

Hráč utkání Michal Melichar

Chomutovu děkujeme za skvělou, férovou sérii, během které se hrál skvělý florbal před neméně lepšími diváky. Držíme palce, ať se Chomutov v příští sezoně probojuje zpět do 1. ligy, protože hrát před tolika diváky a v atmosféře, kterou vytvářejí, je zážitek, který v 1. lize nemá obdoby.

Aby se TROOPERS podařilo udržet si 1. ligu, musí vyhrát sérii proti S.K. P.E.M.A. OPAVA, která startuje již tuto sobotu na horké tuřanské půdě. Přijďte muže podpořit a zopakujte si skvělou atmosféru z tohoto utkání.