Související zápas

TROOPERS
Panthers PrahaTROOPERS
9:4(6:1,0:2,3:1)
ne 21. 1. 2024 17:00 @ SH ZŠ Rudná, Národní liga, 18. kolo
174_20240119_002318.jpg

Seznamte se: Nová posila A-týmu Kryštof Lažek

Další posila A-týmu z Kyjovských Dragons. Po Zdeňkovi Jiráskovi doplní kádr TROOPERS nejproduktivnější hráč FBC Dragons Kryštof Lažek.


Nejproduktivnější hráč Jihomoravského přeboru mužů, a 8. nejproduktivnější hráč Jihomoravské ligy mužů. To je Kryštof Lažek, 19 letý útočník z Kyjovských Dragons, který doplní kádr A-týmu. Florbal hraje už 10 let a začal s ním ve svých domovských Hovoranech s týmem TJ Sokol Hovorany. V roce 2017 přestoupil do Kyjovských Dragons, za které začal hrát ligu a přebor starších žáků společně s 2. ligou dorostenců. V sezóně 2023/2024 zatím odehrál 21 zápasu Jihomoravského přeboru a ligy, ve kterých si připsal neuvěřitelných 70 kanadských bodů. S průměrem 3,3 kanadských bodů na zápas je nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Je druhým hráčem Dragons po Zděnkovi Jiráskovi, který našel své útočiště v kádru Brněnských TROOPERS. 

Kryštofe, co tě přivádí právě do kádru našeho Áčka?

Chci se ve florbale zlepšovat a jelikož chodím v Brně na vysokou, tak jsem zde hledal nějaký seriózní klub. TROOPERS mě napadli hned jako první, když už z juniorky jsem věděl, že se jedná o seriózní klub. Jsem vděčný za možnost zahrát za A-tým. Pokusím se být co nejvíce prospěšný a posbírat co nejvíce zkušeností.

Už dlouhodobě docházíš s klukama na tréninky. Jak jsi si nima sedl?

Sedl jsem si s klukama suprově. Myslím si že jsem do týmu dobře zapadl.

Kryštof Lažek hrající za FBC Dragons proti TROOPERS 2. liga juniorů 12. 11. 2022
Kryštof Lažek hrající za FBC Dragons proti TROOPERS 2. liga juniorů 12. 11. 2022

Stejně jako Zdeněk Jirásek k nám přicházíš z Dragons. Je to náhoda, nebo jste se spolu na angažmá v TROOPERS domluvili?

Se Zdeňkem hraju florbal už posledních 10 let a zrovna minulý rok jsme byli první dva v bodování juniorské ligy. Proto jsme se domluvily, že pokud půjdeme do Brna na školu, tak půjdeme do stejného týmu.

Za Dragons hraješ Jihomoravskou ligu a přebor. V obou soutěžích jsi nejproduktivnějším hráčem týmu. Věříš, že svou produktivitu ukážeš i v Národní lize?

Nejraději bych moji produktivitu přenesl, ale přebor a Národní liga jsou úplně jiné soutěže. Kdyby se mi to dokázalo přenést, tak bych byl jenom rád.

Zleva: Ursacher, Z. Jirásek, Lažek a Jedlička na zápasu 2. ligy juniorů TROOPERS vs. FBC Dragons 12. 11. 2022
Zleva: Ursacher, Z. Jirásek, Lažek a Jedlička na zápasu 2. ligy juniorů TROOPERS vs. FBC Dragons 12. 11. 2022

S kým z kluků jsi si zatím nejvíce sednul a proč?

Nejvíce jsem si sednul s klukama z ročníku 2004 a 2005, protože jsem proti nim hrával v juniorské soutěži a dobře jsme si sedli. 

Díky za rozhovor, Kryštofe!


Kryštof si za TROOPERS zahraje už v nedělním zápase s Panthers Praha v Rudné u Prahy. Držte Kryštofovi a klukům palce!