TROOPERS

Shrnutí čtvrtfinále mužů A proti SK P.E.M.A. OPAVA

Čtvrtfinálová série je úspěšně za mužským áčkem. Nyní se připravují na semifinálně. Přesto ale udělejme ještě krok zpět a poohlédněme se za sérií s týmem SK P.E.M.A. OPAVA.

1. zápas – dominance a výhra 15:1

TROOPERS vstoupili do série koncentrovaně a po celý zápas udrželi dominanci. Po třetinách 6:0, 6:1 a 3:0 si připsali vůbec největší výhru v dosavadním průběhu sezony. Hattrick si připsal Petr Voltner, po dvou gólech Jirka Knotek, Honza Daler a Dan Budík.

Jedná se však o play-off a bylo tedy jasné, že musí tuto výhru hodit za hlavu. Zítra se začíná od nuly a pořád nám zbývají 2 výhry k postupu.

Petr Kadlec ve svém nezastavitelném sprintu

2. zápas – trpělivý výkon a výhra 6:4

Včerejší výkon v hlavách TROOPERS nebyl zapomenut a tak k zápasu také přistoupili. To Opava – ta přijela v pozměněné sestavě a celý zápas hrála na dvě lajny. TROOOPERS si mysleli, že to půjde samo a ono ne. Po první třetině šli do šaten s jednobrankovým mankem – 1:2. Za TROOPERS se po chybě v hostující obraně prosadil střelou do víka Petr Kadlec.

Ve druhé třetině se opět bojovalo o každý kousek hřiště a TROOPERS se podařilo 2x vyrovnat. Nejprve střelou Dana Budíka na 2:2 a pak po krásné kombinaci 3. lajny Danovi Minichovi na 3:3.

Do poslední 20 minutovky se vstupovalo za vyrovnaného skóre. Postupně docházely hráčům Opavy síly a toho TROOPERS samozřejmě využili. Ve 49. minutě se prosadil opět Budík o 3 minuty později dělovkou do vinglu Víťa Mlejnek. Když v 57. minutě zasunul i Pavla, nebylo o čem. Po 60 minutách svítilo na světelné tabuly skóre 6:4 (ještě se mužům podařilo 1 gól obdržet) a to značilo jediné. Vedení TROOPERS 2:0 na zápasy.

Hráči TROOPERS oslavují vstřelený gól

3. zápas – provar ve 3. třetině a prohra 6:7

Do zápasu s týmem z města, odkud pochází oplatky Opavia, vstoupili TROOPERS koncentrovaně s chladnou hlavou a pozitivní motivací. V první třetině se nejdříve prosadil v přesilovce Knotek, který našel místo mezi nohama hostujícího golmana. Vzápětí – minutu na to – byl Jirka znovu u gólu, protože nahrával Gráblovi, který trefil růžek na bližší tyčce. Tuto střelu má perfektně natrénovanou, protože Lanýž (Michal Melichar pozn. redakce) tam má neustále místo na trénincích.

Ve druhé třetině navyšoval skóre domácích sniper Petr Voltner (ne, není z Třebíče). Po tomto gólu TROOPEŘI trochu povolili a nechali tak prosadit se hosty – skóre 3:1. V této třetině se divákům dostalo ještě jedné branky, avšak opět do sítě hostujícího týmu. Znovu se prosadil Voltner a znovu po nahrávce od trenéra, lídra sekty sprinterů a hlavně báječného florbalisty Petra Kadlece.

To, co se stalo v třetí třetině, by bylo lepší zapomenout. TROOPERS se uspokojili s výsledkem 4:1 a už si v hlavách plánovali, co budou v neděli po obídku dělat... Výsledek třetiny 6:2 pro hosty ale mluví dost jasně. Pokud by existoval video záznam, tak se může pouštět našim mladým nadějím, aby věděli, jak se dá prohrát zápas hlavou. Citujme vyjádření trenéra Bartka k poslední třetině: „Ve třetí třetině jsme po kuriozní chybě, kdy jsme si přestali věřit, dostali jsme se do velké defenzivy. Domácí předvedli ve třetí třetině výborný výkon, proto zítra pokračujeme.“

Hráči na střídačce reagují na faul na Tomáše Pavlu

4. zápas zkušeně pohlídaný výsledek 9:2 a postup

Při cestě na nedělní zápas si všichni v autech postěžovali na to, co mohli v neděli dělat a zároveň se tak motivovali na utkání. Jak ale v šatně pronesl náš Emil Zátopek (Petr Kadlec), neděle strávená florbalem je krásná, protože si můžeme užit sport, který nás neskutečně baví. Všichni samozřejmě souhlasili.

První třetině lehce opatrná z obou stran. Jako první je prosadil Tom „Zohan“ Pavla (luxusní backhand pod víko) a hned po něm již Voltner. Domácí následně odpověděli golem z přesilovky, ale dvougolové vedení si TROOPERS vzali zpět díky gólu Jakuba Pešky. Hosté čekali, že od Kuby dostanou balíček od Notina, ale místo toho mohli sledovat dělovku k tyči.

Z druhé třetiny si toho nikdo moc nepamatuje. Ale to že dal gól David AutoMati nejde zapomenout. K němu se přidal Vojta Podtácek (není chyba), Ruda Večeřa, který se zrovna vrátil z Aspenu, a znovu Petr Voltner.

V poslední třetině udeřil znovu Rudík a domácí se ještě zmohli na jeden gól, který dle naší poroty, byla haluz jako prase – nicméně se jednalo o krásný backhand, který si vysloužil potlesk všech v hale. Poslední hřebíček do rakve pak zasadil Petr Kadlec po nahrávce Volťase (ano čtete správně, on má asistenci, ne gól).

Hráči na střídačce napjatě sledují herní dění

TROOPERS Muži A se tak radují z postupu do semifinále národní ligy, kde je bude čekat Spartak Pelhřimov. Série začne v sobotu v 18:00 v Tuřanech a pokračovat se bude v neděli v 17:00. Přijďte muže podpořit na cestě do 1. ligy.

Pro více fotek z těchto utkání se proklikněte přes odkazy níže! (Flickr fotogalerie)