178_20240308_192746.jpg

Shrnutí dosavadního průběhu sezóny mládeže

Mužům A skončila sezóna, ale mládež má ještě dlouhou cestu před sebou. Jak sezónu a její dosavadní průběh hodnotí trenéři jednotlivých kategorií? Dozvíte se v našem souhrnu.

Přípravka

I v této sezóně se můžeme těšit z vysokého počtu dětí v přípravce. Podařilo se nám překonat rekord a přihlásit do soutěže paté družstvo přípravek, protože chceme dát všem dětem možnost se účastnit turnajů. Důležitá je pro nás také kvalita tréninků, kterou pomáhají zvedat rodiče pomocníci a mladí trenéři. Právě toto spojení nám dává velký smysl, protože míchá životní zkušenosti rodičů a florbalové zkušenosti aktivních hráčů.

Momentálně máme za sebou 6 turnajů, kde naši hráči a hráčky předvedli pěkný florbal. Jsme silní ve vedení míčku a pohybové průpravě a ve druhé polovině sezóny budeme primárně zlepšovat osobní souboje (kličky) a učit naše svěřence základy přihrávky a střelby. Další turnaj přípravek proběhne o víkendu 23. března v Hodoníně a na brněnském SportPointu, kde se můžete podívat, v čem jsme se od září zlepšili.

Na závěr chci poděkovat kolegům trenérům za trpělivou práci, rodičům za podporu děti a popřát všem hráčkám a hráčům spoustu sportovních zážitků a úspěchů v druhé polovině sezóny.

Marek Zvalo

Turnaj přípravky v Tuřanech | 20. 1. 2024
Turnaj přípravky v Tuřanech | 20. 1. 2024

Elévové

V letošní sezóně máme v kategorii elévů přihlášené 4 týmy, aby všichni hráči dostali co nejvíce herního času. Výsledky se sice nezapisují, ale počet vyhraných zápasů je velmi vysoký. Naši elévové dokážou dominovat většině týmům, bohužel se ale perou s psychikou a koncentrací v těžších zápasech. Kromě Jihomoravské ligy elévů naši hráči už několikrát nastoupili o kategorii výš. Ne však jako doplnění týmu mladších žáků, ale jako tým elévů hrající proti starším soupeřům. Jsme rádi, že se tyto příležitosti s takovouto výzvou nabízí, protože pro hráče přináší cenné zkušenosti a možnost se porovnat se staršími, aby věděli, na čem musí ještě zapracovat.

Aktuálně nás čeká ještě několik ligových turnajů. 16.3. a 27.4 se některé týmy představí i v domácí hale v Tuřanech. Dále se těšíme a začínáme připravovat na další neligové turnaje jako Ostravské hry, Pohár starosty Sokola Brno I anebo brněnský OpenGame.

Jan Blažek

Turnaj Elévů v Tuřanech | 11. 11. 2023
Turnaj Elévů v Tuřanech | 11. 11. 2023

Mladší žáci 

V kategorii mladších žáků se nám moc pěkně rozběhla sezóna. Na tréninky dochází průměrně okolo 30 dětí.

Máme 2 týmy Black v lize mladších žáků a Green v přeboru. Většina hráčů z týmu Black hrají také s týmy starších žáků v lize a jejich přeboru.

Výkony našich hráčů se během sezóny velmi zlepšují. Hráči a hráčky jsou pozitivně motivováni. Do trenérského týmu přibyl ještě Marek, což ještě více posílí naše možnosti trénování techniky s možností více vylepšovat náš celkový herní projev. V druhé části ligy se připravujeme na několik turnajů v Ostravě, Lipníku a v Brně. Rádi bychom naše hráče motivovali k co nejlepším výkonům, radosti ze hry, zlepšování techniky na florbalce, týmové spolupráci. I když se těšíme z každé výhry, největší radost nám dělá samotná hra.

Děkujeme všem rodičům za podporu hráčů na turnajích.

Trenéři mladších žáků Luboš, Honza, Zdeněk, Táňa, Marek.

Mladší žáci po výhře nad Gullivers | 20. 1. 2024
Mladší žáci po výhře nad Gullivers | 20. 1. 2024

Starší žáci

V této sezóně se kategorie starších žáků potýká s odchodem několika kvalitních hráčů a také se někteří talentovaní hráči věnují více svým jiným sportům. I přes to se nám podařilo uhrát pěkné, mnohdy velmi napínavé zápasy a to jak v lize starších žáků, tak i ve druhé dorostenecké lize. V rámci herního rozvoje jsme zaměřili spíše na obranou část hry, se kterou jsme dříve měli občas obtíže. Velikou pomocí je nám podpora mladší kategorie, která nám i v těžkých zápasech dodává na dravosti. Úspěchem je tedy nejen postupné zlepšování herního projevu a nasazení hráčů, ale také účast vybraných hráčů na KTM.

Václav Souček

Starší žáci v zápasu se Zlín Lions | 17. 12. 2023
Starší žáci v zápasu se Zlín Lions | 17. 12. 2023

Dorostenci

Stejně jako v loni i letos dorostenci zápolí v nejvyšší soutěži této kategorie tzn. 1. lize dorostenců. V letošním roce jsme byli zařazení do skupiny D, kde se potkáváme kromě týmů z jižní Moravy s celky ze Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Systém soutěže je košový. Na základě výsledků z předchozího ročníku jsme začali ve 3. výkonnostním koši. Po počáteční aklimatizaci hráčů ročníku 2008 se začali naše výkony zlepšovat a po sérii vítězství, kdy se nám podařilo porazit i tým FBC Ostrava, jsme se posunuli v listopadu do 2. výkonnostního koše. Zápasy v tomto výkonnostním koši jsou na vysoké úrovni, fyzicky náročné a hráči soupeřů mají výborné technické dovednosti. I přes tyto okolnosti jsme dokázali soupeřům vzdorovat, hrát s nimi více než vyrovnané zápasy a mít 50% úspěšnost.

V současnosti se pohybujeme na 11.-12. místě tabulky a těšíme se na play off, které bude vyvrcholením našeho celoročního snažení. Bez ohledu na výsledky zbývajících zápasů, musím všechny hráče pochválit za jejich přístup k tréninkům, zápasům a za partu, kterou tvoří.

Trenéři dorostenců

Poznámka editora:  Dorostenci úspěšně ukončili základní část 1. ligy Dorostenců na domácím turnaji v Tuřanech, a nyní už se připravují na první kolo PLAY-OFF, které se uskuteční již příští víkend 16. března v Tuřanech, na kterém se utkají s Ostravou. Neváhejte dorostence přijít podpořit a nenechte si ujít příležitost prohlédnout si zbrusu nové mládežnické dresy! 

Předposlední kolo základní části 1. ligy Dorostenců | 17. 2. 2024
Předposlední kolo základní části 1. ligy Dorostenců | 17. 2. 2024

Junioři

Naši junioři (U19) hrají již třetí sezónu druhou juniorskou ligu. V přecházejících dvou sezónách obsadili tito hráči (ročníky 05 a 06) shodně třetí místo v rámci závěrečného turnaje Final four.

Do letošní sezóny jsme opět vstoupili s medailovou ambicí, ale bronz už z nás nikdo nechce. :)

Sice míříme vysoko, ale vstup do ligy jsme začali porážkou proti Znojmu. Je to však v dosavadním průběhu soutěže jediná porážka, kterou jsme utrpěli. Blízko porážce jsme byli i v domácím zápase proti Zlín Lions, kdy jsme zhruba v polovině zápasu prohrávali již 3:8. Díky nasazení a charakteru týmu jsme dokázali v poslední sekundě utkání skóre dorovnat a soupeře „dorazit“ v nájezdech. 6 zápasů před koncem soutěže tak vedeme tabulku s náskokem 5 bodů na druhé Panthers Otrokovice. Naším cílem je zvítězit v základní části a odehrát závěrečný turnaj Final four před domácím publikem v TROOPERS Aréně v Tuřanech.

Celkové zlato by nám za zkušenosti, předvedenou hru a dosavadní skvělé výsledky na závěr mládežnické kariéry, tedy před plnohodnotným vstupem do světa mužů, moc slušelo.

Velmi pozitivně se na předváděné hře podepisují společné tréninky juniorů s naším elitním mužským týmem a obecně velmi úzké propojení mezi těmito dvěma kategoriemi. Někteří junioři jsou základními stavebními kameny našeho mužského týmu a jiní zde získávají své první zkušenosti s dospělým florbalem. Již 9 juniorů okusilo atmosféru Národní ligy. V tomto propojování mládežnického a dospělého florbalu budeme i v budoucnosti pokračovat.

Z druhé strany si za juniorku chodí zahrát i naši dorostenci, kteří se v zápasech se staršími kamarády připravují na svou juniorskou dráhu. A většina z nich velmi úspěšně. I propojování těchto dvou mládežnických kategoriích je pro další výkonnostní rozvoj našeho klubu velmi podstatné.

Držte nám palce, ať se na Final four můžeme společně sejít v Tuřanech!

Marek Plas

Poslední domácí zápas juniorů | 26. 11. 2023
Poslední domácí zápas juniorů | 26. 11. 2023