Související zápas

TROOPERS
TROOPERSChomutov
6:7(3:3,1:1,2:3)
ne 26. 2. 2023 18:00 @ STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala), 1. liga mužů, 1. kolo
150_20230221_175845.jpg

Shrnutí základní části A-týmu očima Honzy Dalera

Očekávání před sezenou se nenaplnila. O play off si můžeme nechat jen zdát. V závěru sezony nás čeká play down, na jehož konci, doufejmem budeme slavit udržení v soutěži. Proč se A-tým nedostal do play off? To se pokusil nastínit Honza Daler – centr druhého útoku A-týmu.

Po minulých sezonách, ve kterých jsme pocit porážky poznali jen výjimečně, jsme se museli na začátku sezóny otřepat. První body jsme brali až v 5. kole, přičemž na první 3 bodovou výhru jsme čekali až do kola 7. Organizovanější výkony soupeřů, jejich větší efektivita při zakončení společně s našimi zbytečnými chybami ve středu hřiště zapřičinily spoustu proher. V první polovině základní části jsme si připsali 13 bodů za 3 výhry a 2 výhry v prodloužení ze 13 zápasů. Přetahovali jsme se o předposlední místo a věděli jsme, že abychom postoupili do play-off, musíme výrazně zlepšit své výkony.

Druhá půlka sezony se nám povedla víc, přesto to ale nestačilo. S týmy z popředí prvních 4 míst tabulky jsme prohráli pouze o gól, druhé Ústí jsme dokonce porazili v prodloužení. Přesto jsme však neuspěli v některých důležitých zápasech se sousedy v tabulce, což byly právě ty zápasy, ve kterých jsme bodovat určitě měli. Když jsme se mohli v tabulce posunout a trochu se uklidnit, zápasy jsme nezvládli. Jakmile jsme v předposledním kole prohráli a přišli o naději hraní v play off, byli jsme smutní. Přesto však musíme objektivně prohlásit, že souboje u udržení reflektují naše výkony a odhodlání, které jsme od srpna do florbalu jako tým vložili.

Do play down však můžeme jít sebevědomí. Jako nováček v sezoně nám play off uniklo o 3 body, 7. místo pouze o 5 bodů. Odehráli jsme řadu vyrovnaných utkání, ve kterých jsme nebyli horším celkem. Lítost nad zbytečně prohranými zápasy musíme zahodit za hlavu.

Na zápasy s Chomutovem se těšíme, protože se jedná o tým, který chce hrát florbal a hrát před plnou halou si vždy užíváme. Přijďte nás podpořit již tuto neděli 26. února na novou Vodovu.

Play down se bude hrát na 4 vítězné zápasy. Tým, který prohraje, sestupuje. Tým vítězný se utká s poraženým finalistou z Národní ligy. Vítěz této série bude hrát v příštím roce 1. ligu.

Související odkazy