Související zápasy

TROOPERS

Starší žáci black poprvé v Tuřanech

Starší žiaci Black prvýkrát nemuseli cestovať na florbalový turnaj a mohli ho odohrať v domácej hale v Tuřanech. V sobotu nás čakali 2 pomerne ťažký súperi Gullivers Brno a Orel Boskovice. Prečítajte si ako sa nám darilo.

TROOPERS vs. Gullivers Brno

(Detail utkání je v pravo v liště, nebo dole pod článkem)

Do prvého zápasu sme vstúpili pomerne dobre keď v tretej minúte strelil prvý gól Boris Novotný. Súper podával pomerne ospalý výkon a tak sa nám podarilo vyhrať prvú tretinu 2:1. Na začiatku druhej tretiny sme navýšili na 3:1 a prestali sme vyvíjať aktivitu v útoku. Súper naopak sa dostal do tempa a neustále tlačil na našu bránu. Mali sme problém s prechodom do útoku, pretože Guliveři kvalitne napádali a tak sme väčšinu času len bránili. Pred koncom tretiny súper znížil náš náskok na 3:2 a v tretej tretine v oslabení vyrovnal na 3:3. Z týchto gólov sme sa nedokázali spamätať a súper pridal ďalšie 3 góly a odskočil na trojgólové vedenie. Snažili sme sa o vyrovnanie a dvoma rýchlymi gólmi sme znižovali vedenie na 5:6. Nakoniec súper strelil „poisťovací“ gól a skóre sa zastavilo na 5:7.

Starší žáci připraveni na zápas

TROOPERS vs. Orel Boskovice

Úplne iný priebeh mal náš druhý zápas proti Boskovicím. Po špatnom vstupe do zápasu sme prehrávali už v tretej minúte 2:0. Našťastie sa nám podarilo zapnúť motory a zlepšiť náš výkon. Boskovice na rozdiel od Guliverov bránili pasívne na polovici a po zisku míčku hrozili protiútokmi. Tento štýl florbalu nám nevyhovuje, ale chválim hráčov, že dokázali nájsť recept ako prekonať túto obranu. Na konci druhej tretiny sa nám podarilo dorovnať výsledok na 3:3 a v tretej tretine sme sa dostali do jednogólového vedenia po strele Borisa Novotného. Radosť nám netrvala dlho, pretože súper 2 minúty pred koncom zápasu skóre vyrovnal. Vzal som si timeout, kde som hráčom vysvetlil, že zápas chceme vyhrať a remíza nám nestačí. Asi to padlo na úrodnú pôdu, pretože Budy si zbehol z obrany do útoku a dostal náš tým do vedenia. V ďalšom striedaní víťazstvo „poistil“ Vojta Mičulka, ktorý strelil gól po prihrávke od kapitána Jakuba Měrku.

Porada s trenérem

Zhrnutie:

V prvom zápase sme si mysleli, že po dvojgólovom vedení už nemusíme byť aktívny v útoku a zápas automaticky skončí. To sa nám stalo osudné, pretože sme prestali dávať góly a v zápase začal dominovať náš súper. Chválim hráčov, že i v stave 6:3 to nevzdali a pokúsili sme sa o obrat zápasu.

Druhý zápas sme naopak začali veľmi zle a postupne sme sa dostávali do tempa a našli sme cestu ako prekonávať pasívnu obranu súpera. Hrali sme hodně na míčku a tlačili na bránu súpera, čo nám pomohlo vyhrať zápas. Oceňujem, že keď súper vyrovnal 2 minúty pred koncom zápasu, tak sme dokázali v ťažkej situácií streliť dôležité góly a zvíťaziť.