TROOPERSZnojmo
8:7 po prodl.(2:2,3:2,2:3)
ne 30. 10. 2022 18:00 @ SH Tuřany, 1. liga mužů, 11. kolo

TROOPERS si proti Znojmu připsali výhru v prodloužení

Muži mají za sebou své třetí derby z celkových šesti. Postavili se sousedům ze Znojma, které ve vyrovnaném zápasu porazili po prodloužení 8:7. Přečti si jak zápas vypadal ve shrnutí Jana Dalera.

Zápas se Znojmem pro TROOPERS znamenal možnost připsání si důležitých bodů. První gól přesto vstřelilo Znojmo. Zanedlouho ale Kadlec využil samostatný únik a srovnal na 1:1. Vyronanou pasáž hry na stranu TROOPERS přesnou střelou převážil Budík. Do kabin se však šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Vstup do 2. třetiny se TROOPERS nepovedl. Znojmo se rychle dostalo do vedení, ale Budík stejně rychle srovnal. 4. gól však opět trefilo Znojmo. TROOPERS se ale do konce 2. třetiny podařilo zápas otočit. Nejprve se prosadil Pavla z trestného střílení a šatňaka trefil z poloviny hřiště Fajt. TROOPERS šli do šaten za stavu 5:4.

3. třetina byla opět vyrovnaná. Znojmo nejprve otočilo vedení na svou stranu, aby mohl záhy srovnat Jedlička. V 54. minutě se prosadil z brejku Daler a strhl vedení na stranu TROOPERS. Tento stav platil velmi dlouho. A šance TROOPERS se zvýšily, když se Znojmo 2 minuty a 4 vteřiny před koncem nechalo vyloučit. Naneštěstí se Znojmo rychle dostalo k míčku, odvolalo gólmana a 40 vteřin před koncem srovnali na 6:6.

Prodloužení 3 na 3 byla loterie, kterou rozhodl nádherným sólem mladík Jedlička. TROOPERS si tak připsali extra bod, ze dna tabulky jim ale nepomohl.