Související zápasy

TROOPERS

TROOPERS zvítězili v dramatickém derby

Derby mezi TROOPERS a FbK Atlas Blansko bylo plné obratů a dramatických momentů. Domácí tým nakonec triumfoval, ale cesta k vítězství nebyla vůbec snadná. Přečtěte si, jak se hra vyvíjela a jak TROOPERS získali tři důležité body do tabulky.

V neděli se na domácím hřišti TROOPERS odehrál druhý zápas Národní ligy - západ. Derby, ve kterém domácí klub čelil týmu FbK Atlas Blansko, bylo plné vzrušení a akce. Nakonec skončilo vítězstvím domácích, ale TROOPERS nezískali tři body lehce. Svůj debut v Národní lize si zažilo hned několik juniorů  - Maximilián Plas, Filip Ráček a Adam Pařenica.

Z leva: Plas, Ráček, Pařenica a jejich debut za A-tým

První třetinu zahájil rychlým gólem Voltner v 4. minutě, při němž mu asistoval Ondra Trávníček. V první třetině zápasu bylo tempo relativně klidné, s výjimkou dvouminutového trestu Lukáše Kučery z Atlasu Blansko a následné přesilovky, během níž skóroval Marek Jedlička. Hosté sice odpověděli dvěma brankami Jiřího Suchomela (7:58, 16:12), ale TROOPERS dokázali vstřelit další dva góly díky Kramářovi (9:47) a opět Voltnerovi (17:36). Do šaten tak týmy odcházely za stavu 4:2 ve prospěch domácího týmu.

Druhá třetina byla pro domácí výzvou. Trávníček byl vyloučen za sekání jen 34 sekund po začátku třetiny. TROOPERS však dokázali oslabení přežít. V 6. minutě hosté přece jen snížili skóre gólem Jana Videmana. Další zvrat přišel v 11. minutě, kdy byl Petr Voltner vyloučen za hrubost. Následně Lukáš Svoboda z Blanska obdržel trest za bránění ve hře. Hrálo se 4 na 4, a ačkoli rozhodčí vyloučili dva hráče Blanska v 15. minutě (Žilka - nesportovní chování, Svoboda - nedovolená vzdálenost), ani tuto příležitost nedokázali domácí hráči využít, a to dokonce ani při samostatném nájezdu Marka Jedličky v 16. minutě. Druhou třetinu uzavřel gólem Lukáše Svobody hostující tým, a tak se oba týmy připravily na rozhodující třetinu při skóre 4:4.

Blansko srovnává skóre

Na začátku třetí třetiny se zdálo, že smůla domácích bude pokračovat, jelikož Lukáš Kučera z Atlasu Blansko otevřel skóre gólem v první minutě. Nicméně domácí tým neztrácel naději a v 5. minutě třetí třetiny se probudil k životu. Odpověděli rychlou sérií gólů: Trávníček (5:53), Makyča (6:20), Kramář (6:37), Blažek (6:57), a ani timeout hostů (6:57) nemohl zastavit tuto gólovou smršť. Potáček přidal další gól (7:23). Následovala vyloučení na obou stranách, nejprve Svobody (8:24), a poté Jedličky (9:23), které Patrik Crla využil a vstřelil gól (10:49), ale Blansko již nedokázalo stáhnout tříbrankové vedení.

Mlejnek a Blažek oslavující gól

TROOPERS tak získali další tři cenné body do tabulky v druhém domácím zápase sezóny. Teď se muži připravují na následující zápas s favoritem soutěže - Plzní, který se odehraje tuto sobotu na hřišti soupeře.

My už se na vás však těšíme za dva týdny, kdy se domácí opět představí na domácím hřišti, a to tentokrát s T.B.C. Králův Dvůr. Nezapomeňte přijít podpořit TROOPERS, kteří se pravděpodobně představí, poprvé od existence klubu, v nových dresech. To si nemůžete nechat ujít!