Související zápasy

TROOPERS

Utkání jak na houpačce s Deltou

První únorovou neděli čekaly družstvo Delta po delší zimní pauze další dva ligové zápasy. Průběh nedělního turnaje v dalekých Morkovicích byl jako na houpačce.

Odehrané zápasy Vám přiblíží útočník Jindřich Jedlička a brankář David Janča.

TROOPERS Delta 2:4 Hornets Brno ZŠ Horní C

(Detail utkání je vpravo v liště, nebo dole pod článkem)

Utkání očima Jindřicha Jedličky:

V prvním zápase jsme se potkali s našimi starými známými HORNETS BRNO ZŠ HORNÍ C a my jsme věděli, že tento zápas bude bolet. Hornetům fyzická hra není vůbec cizí a k tomu hrají velmi chytře a zkušeně, takže nás nečekal žádný med. Naopak, hned ve druhé minutě jsme inkasovali a uvědomili si, že navzdory tomu, že náš soupeř disponoval pouze 7 hráči, to bude neskutečně náročný zápas. Ačkoli jsme si v první třetině vytvořili asi 3 tutové šance, které jsme bohužel nevyužili, tak jsme hráli převážně bez míčku a nemohli jsme se dostat pořádně do hry. Po každé naší chybě soupeř zahrozil bleskurychlým protiútokem a jen díky brankáři Davidu Jančovi jsme po první třetině drželi nadějný stav 0:1. Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první, kdy nás potápěla naše vlastní neproduktivita a soupeř akorát navýšil svoje vedení na 3:1. Třetí třetina se už nesla ve znamení emocí a tvrdých zákroků, což možná i napomohlo našemu závěrečnému tlaku, nakonec jsme pouze korigovali výsledek zásluhou přesilovkové trefy Adama Domlátila na 2:4. Bylo to pro nás hořké sousto, které jsme museli zkousnout, ale takovou facku jsme jako tým potřebovali a možná i díky tomu se nám k dalšímu zápasu podařilo přistoupit daleko lépe.

Zákrok Delty na gólmana Hornetů

K1 Florbal Židenice B 7:9 TROOPERS Delta

Utkání očima Davida Janči:

Zatímco první zápas vypadal, že dvanáct náměsíčných si jde zahrát se sedmi pařezy, zápas se Židenicemi byl hotový uragán. Po svižném startu se TROOPERS zvládli dostat do vedení. Zvládli si držet těsný náskok 1-2 gólů. Celou dobu jim Židenice dýchaly na záda, ale díky dobré produktivitě útoků a skvělým zákrokům gólmana TROOPERS nakonec otočit nedokázali. Hra byla neuvěřitelně dynamická, lítalo se z jedné strany na druhou, neustálý tlak a oba gólmani byli stále pod palbou. Celkově hra vytvořila parádně nabitou atmosféru. Borci z TROOPERS holt po předešlém selhání dostali pořádný hlad, nasázeli 9 fíků a ukousli si pro sebe 3 body.