110_20220413_161557.jpg

V Brně vznikla florbalová akademie

Přečtěte si, jak probíhají začátky Brněnské florbalové akademie, o spuštění nového webu www.florbalvbrne.cz a o výhledu do budoucna.

Florbal se stal v Česku druhým největším sportem co do členské základny. A tak není divu, že i v Brně se s ním každý může setkat. Ať už jako divák a fanoušek, nebo jako aktivní hráč ve škole nebo v amatérských či ligových oddílech. Těch je v Brně spousta, společně tak vytváří brněnské florbalové prostředí. 

Přesto Brno jako druhé největší město v republice ve vrcholovém florbalu dlouhodobě nedosahuje svého potenciálu. Tento smutný fakt přivedl tři brněnské kluby Gullivers, Židenice a TROOPERS ke společnému stolu, kde byl položen základ speciálního meziklubového projektu s názvem Brněnská florbalová akademie. Jeho cílem je lepší prací s dětmi vytvořit nastartovat zářnější budoucnost, s která povede k větší konkurenceschopnosti brněnského florbalu v České republice. 

Zástupci klubů při podpisu memoranda
Zástupci klubů při podpisu memoranda

Brněnská florbalová akademie (BFA) je meziklubovou nadstavbou, která má za cíl vychovávat a přetvářet talentované hráče Gullivers, Židenic a TROOPERS v elitní florbalové hráče. Dalším cílem je přilákat nové děti k aktivnímu životnímu stylu, sportování a k florbalu. 

Práce na těchto úkolech už nabírá na obrátkách. Projekt započal společnými výběrovými tréninky mladších žáků. Uskutečnil se velký brankářský kemp a seminář vzdělávání trenérů. A nejnovějším projektem BFA je náborový web www.florbalvbrne.cz. Tohle je ale jen začátek!

Plány do budoucna jsou mnohem větší. Rozšiřovat společné tréninky výběrových hráčů na další kategorie. Přilákat specializované odborníky a nové trenéry, lépe je vzdělávat pomocí speciálních seminářů a stáží. Společně pracovat na zlepšení přístupnosti sportovišť a výstavby sportovních hal, zorganizovat větší a kvalitnější sportovní i jiné akce.

Spojení sil jinak konkurenčních brněnských  klubů je jedinečný a ambiciózní projekt, který si zaslouží pozornost. Věříme, že projekt BFA vydláždí cestu k úspěchům brněnského florbalu.