Velké shrnutí turnaje Hummel OpenGame 2020

MiniPřípravka, přípravka, elévové, mladší žáci, starší žáci a junioři. Někde dokonce více než jeden tým na kategorii. Jak se týmům TROOPERS vedlo na letošním ročníku turnaje Hummel OpenGame?

MiniPřípravka TROOPERS

Letos poprvé se naše TROOPERS miniPřípravka s největší členskou základnou miniflorbalistů v Brně, navíc v premiéře turnaje v kategorii „Minipřípravka 3 + 1“, zúčastnila vrcholu letošní florbalové sezóny – turnaje Hummel OpenGame 2020.

Je pravdou, že jsme organizátory každý týden zahrnuli telefonáty a e-maily, zda uspořádají turnaj i pro kategorii mini. Nakonec ho uspořádali, a za to si zaslouží velké poděkování hlavně Sabina Grycová, sekretářka pořádajícího FBŠ Hattrick Brno.

Za účasti jednoho týmu mini FBŠ Hummel Hattrick Brno a našich dvou týmů TROOPERS Black a TROOPERS Green, kdy organizátoři vložili tyto zápasy do pauzy mezi zápasy skupin „velkých florbalistů“ do haly Morenda v Brně na Vídeňské ulici, se hrál krásný florbal.

V duchu hesel „Hlavní je pohyb a srdce na pravém místě“ a „Těžko na cvičišti – lehko na bojišti“ šly naše děti do zápasů s velkým zápalem a zúročily to, co se učíme celou sezonu. Góly padaly na obou stranách a vidina velké a pravé medaile (žádné dětské čokoládové) děti hnala do krásných výkonů, gólů a skvělé hry. Hrálo se na deset minut čistého času a dvakrát každý s každým, takže pořádná porce fyzicky náročných zápasů.

MiniPřípravka TROOPERS se ukázala ve velmi dobrém světle

Konečné umístění, i když o to nám přeci tolik nešlo, bylo TROOPERS Black, FBŠ Hummel Hattrick Brno a TROOPERS Green. Skvělé ceny od sponzorů, medaile jako pro profesionální florbalisty a výborná atmosféra zakončila letošní florbalovou sezonu. Děti si to náramně užily a těší se na další sezonu a turnaje. Trenéři byli moc spokojeni a budou-li tihle „miníci“ dávat do florbalu v budoucnu tolik nadšení, nemáme strach o budoucnost florbalu ani naší velké rodiny TROOPERS.

Ještě jednou všem dětem, rodičům, trenérům i organizátorům děkujeme a těšíme se na novou sezonu.

Honza

Přípravka TROOPERS GREEN

Na turnaj Hummel OpenGame 2020 jsme přihlásili dva týmy přípravek. Snaha klubu je zejména vytvořit prostředí, kde děti mohou zkoušet florbalové dovednosti a zahrát si zajímavé zápasy se zajímavými týmy. Oba naše týmy TROOPERS Black a TROOPERS Green sehrály od čtvrtka do soboty dohromady 10 zápasů.

TROOPERS Green se probojovali z druhé pozice v základní části do nedělních finálových bojů. V něděli ráno tým TROOPERS Green po devíti minutách prohrával 2:1, ale po přestávce jsme se vrátili do hry a zápas otočili v náš prospěch. Zápas skončil výhrou a postupovali jsme do semifinále proti týmu FBŠ Hummel Hattrick Brno U9. Zápas jsme po vyrovnaném průběhu vyhráli na nájezdy

Při nájezdech se po Tomášovi Lisovi prosadil i Kuba Sedlák

Tímto se tým TROOPERS Green probojoval do finále na Vodovou proti týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice, se kterým jsme odehráli náročný zápas, který naznačil na jak dobré úrovni jsou naše dovednosti. Hráči se nakonec radovali ze stříbrných medailí a poháru za druhé místo. Jsme rádi, že jsme nominovali obě naše přípravky.

TROOPERS GREEN dokráčeli do finále turnaje

Děkujeme rodičům za podporu a hráčům za jejich nasazení. Vždyť 10 nebo 13 zápasů je opravdu hezká porce za jeden turnaj.

Zdeněk

Přípravka TROOPERS BLACK

Začátek turnaje byl ve znamení chaosu. Hráči neuměli fungovat v zápasovém režimu – porada, rozcvičení, zápas, zhodnocení zápasu, a tak trenéři většinu energie věnovali hledání hráčů, kteří si naopak hledali po hale své florbalové vybavení. To se pak podepsalo na těsné prohře 2:1 s Židenicemi. Pozitivně hodnotím zlepšovaní hráčů jak jednotlivé zápasy v turnaji postupovaly a to, že se hráči snažili a nevypustili žádný souboj.

Ivo Bartek s týmem TROOPERS BLACK čekají, až budou vpuštěni na hřiště

Na druhý turnajový den v pátek jsme si s Ivošem mohli dát ráno kafe, protože náš tým se uměl samostatně rozcvičit a rozchytat brankaře. Proti Buldočkám jsme podali koncentrovaný výkon, ve kterém jsme získali první bod za remízu 0:0. Mrzela nás prohra s týmy Hornets a Gepardů, proti kterým jsme si věřili, ale na hřišti to pro nás nedopadlo dobře.

Poslední pokyny od trenérů a jde se na to!

Sobota přinesla naše první vítězství. Porazili jsme Hattrick B. Zápas si hráči hodně užili a hlavně to byla odměna za jejich snahu a chuť se zlepšovat. Zaskočili jsme pozdějšího vítěze turnaje Vítkovice, kdy jsme po první polovině vedli 2:1.

Zápas proti Vítkovicím se TROOPERS BLACK velmi podařil. Vítkovice po první polovině dokonce prohrávaly

Škoda, že naši hráči se zalekli vítězství a Vítkovice začaly dominovat a nakonec s přehledem vyhrály.

Z turnaje si odnášíme hezké zážitky, ale hlavně spoustu zkušenosti. Děti pochopily, že když chtějí hrát dobrý florbal, musí se samostatně rozcvičit, pochopit jednoduché pokyny od trenérů a soustředit se na zápas. Budeme si pamatovat, jak jsme potrápili favorita turnaje a získali první body po napínavém zápase s Buldočkami.

Děkujeme rodičům za podporu a těšíme se na další turnaje,

Marek a Ivoš

Elévové TROOPERS

Už samotné konání tradičního turnaje a účast všech týmů jsou bezesporu velkým vítězstvím pro všechny účastníky. Na turnaj jsme se poctivě připravovali po celou sezónu, nicméně dvouměsíční tréninková i herní pauza byla pro všechny týmy i hráče nepříjemnou komplikací. Všechny nás donutila nejen pracovat v nezvyklých podmínkách, ale i přenastavila určité cíle a hodnoty. Velmi si proto vážíme přístupu všech dětí i podpory rodičů, že zvládli tohle složité období a dokázali se vrátit do kolektivu a ke sportu, který je baví.

Pro samotný turnaj jsme složili tým 17 dětí a netrpělivě jsme vyhlíželi los turnaje. Do skupiny B k nám byly přiřazeny týmy Zlína, Dubňan, Gepardů, Sparty Praha a Gullivers B. Zatímco s brněnskými týmy Gullivers a Gepards se velmi dobře známe a sehráli jsme před turnajem i přípravné zápasy, ostatní týmy pro nás byly neznámou. Do prvního zápasu proti Zlínu jsme proto nastoupili s pokorou a respektem k soupeři, což se nám vyplatilo. Po výborném výkonu všech tří útoků jsme soupeři nedali žádnou šanci a zvítězili přesvědčivě 10:1. Ve druhém čtvrtečním utkání jsme pak čelili nepříjemnému stylu nahazování míčků od týmu Dubňan, který nám vůbec nevyhovoval. Utkání jsme definitivně rozhodli až ve druhé půli a dokráčeli k výhře 6:1.

V pátek nás pak čekali hned tři soupeři a jako první tým Gepardů Brno opět na Tesle. Utkání dvou zpřátelených klubů i kamarádů na hřišti přineslo pěknou podívanou i kvalitní výkony na obou stranách. V první půli dominovaly zejména obrany. Padl pouze jeden gól. Po přestávce jsme zaznamenali další úspěch, a i když soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu, výsledek jsme si pohlídali a přidali další branky. Celkově z toho byla výhra 4:1

2 poloviny soupeři. Předtím a potom kamarádi z Gepardů

Po zápase jsme se naobědvali v nedaleké restauraci a přesunuli na Morendu, kde nás čekal zatím neporažený tým Sparty Praha. Bylo tedy jasné, že půjde o utkání o první místo ve skupině a nejvýhodnější pozici pro play-off. Kdo by ale čekal opatrný úvod, tak se pletl. Do zápasu jsme vstoupili tlakem a rychle vstřelili vedoucí gól – 1:0. Soupeř však dokázal rychle srovnat skóre, které se na konci první půle dostalo až na stav 4:2 pro nás. Do druhé půle jsme proto šli s cílem hrát dál aktivně a sebevědomě a utkání jsme s přehledem zvládli v poměru 5:2. Před posledním pátečním utkáním jsme využili delší přestávku a fakt, že konečně neprší, a vyrazili s dětmi na procházku po cyklostezce kolem řeky až do Komárova. Tam jsme se občerstvili, děti si užily dostupné atrakce a hurá zpět na poslední utkání skupiny. Páteční podvečer, dva brněnské týmy, hala plná rodičů a dalších fanoušků a naše výhra 8:2. Skupinu jsme tedy ovládli bez ztráty bodu, a zatímco týmy na 3.–6. místech čekalo sobotní ranní předkolo, my jsme mohli čekat na svého odpoledního osmifinálového soupeře.

Radost, nebo vyčerpání? Určitě radost – gól proti Spartě se musí oslavit (foto: OpenGame)

Tím se stal čtvrtý tým skupiny D, a to brněnský K1 Florbal Židenice. Utkání se hrálo v sobotu v 15:00 na Lesné v hale Tesla. Zatímco ve skupině by případná porážka mrzela, tady by už znamenala vyřazení z turnaje. Logicky proto byla patrná určitá nervozita, a to na obou stranách. Proto není nic lepšího než dát gól z první akce hned v 16. sekundě zápasu. Soupeř však byl velmi houževnatý, a i když skóre postupně narůstalo, dlouho nebylo nic rozhodnuto. Když ve druhé půli daly Židenice dva góly po sobě, vypadalo to, že by mohlo být drama… To jsme však nepřipustili a utkání dovedli do vítězného konce v poměru 7:2.

Hned po utkání nás proto zajímalo, kdo bude naším dalším soupeřem pro večerní čtvrtfinále. V utkání, jehož vítěz už bude mít jisté medaile, se nám postavily Vítkovice. S tímto týmem se sice běžně nesetkáváme, ale prakticky každý rok na sebe narazíme na některém z velkých turnajů, takže se za ty roky už dobře známe. Děti si pak nejvíce pamatují zápasy těchto ročníků ve finále Ostrava Cup 2018 a zápas o umístění na PFC19. V obou případech se jednalo o výborné zápasy, které rozhodovaly až samostatné nájezdy nebo góly v poslední minutě. Sobotní čtvrtfinále týmů TROOPERS a 1. SC Tempish Vítkovice však bude patřit mezi ty méně vydařené, alespoň z našeho pohledu. Zatímco během celého turnaje jsme se kromě výborné obrany prezentovali především skvělou útočnou hrou a spoustou gólů, tak v tomhle zápase jsme se zkrátka útočně a střelecky nedokázali prosadit. Soupeř hrál s přehledem a dostatečným důrazem zastavoval naše útočné pokusy a bezchybně trestal naše zaváhání. Gól na 0:3 v poslední vteřině první půle byl pak až příliš krutý. Během krátké pauzy jsme se snažili v dětech najít nalomené sebevědomí a víru ve své schopnosti. Ani téměř celou druhou půli jsme nebyli schopni najít cestu k soupeřově brance. To se nám povedlo až tři minuty před koncem, kdy to tam najednou padlo! Gól naděje? Ano, zkusíme tedy utkání zdramatizovat. Dostáváme soupeře pod tlak a odvoláváme brankaře. Soupeř však odolá a skóruje do prázdné branky. Utkání končí, prohráváme 1:4 a na turnaji končíme.

Gratulujeme soupeři k zasloužené výhře a děkujeme rozhodčím za jejich výkony. Jejich slova, že TROOPERS měli na to, aby dosáhli na medaile sice potěší, ale tentokrát to prostě nevyšlo. O tom, že tento tým měl nejen svoji kvalitu ale i charakter, pak svědčí to, že nikdo neodchází pryč, ale společně jdeme do kabiny, kde hráčům poděkujeme a po krátkém zhodnocení jdeme zpět na hřiště, kde se společně vyfotíme, poděkujeme rodičům za jejich podporu. Všechny děti se po náročném turnaji protáhnou a těší se domů. Turnaj sice skončil bez medaile, ale ukázalo se, že tento tým patří ve své věkové kategorii k tomu nejlepšímu. Oprávněně si získal respekt i uznání, a pokud se podaří všem hráčům správně pracovat a zvýšit kvalitu širišího okruhu dětí, pak můžeme v budoucnu patřit mezi opravdu kvalitní týmy.

Za trenéry elévů TROOPERS

Radek

Mladší žáci TROOPERS BLACK

Na turnaj jsme nastoupili s patnácti-členným týmem a dvěma trenéry. Čekaly nás čtyři zápasy v základní skupině a následný automatický postup do play-off. Po oba čtvrteční zápasy se nám nedařilo snad vůbec nic. Vysoké porážky nás donutily, abychom zapřemýšleli, co půjde změnit. V pátek jsme k zápasům přistoupili taktičtěji, zodpovědněji a hra byla hned zajímavější a bojovnější. Soupeři to s námi neměli vůbec jednoduché. Páteční remíza a těsná prohra s Hattrickem byla odměna za usilí a bojovnost celého týmu.

Sobotní play-off nám nadělilo soupeře, kterého dobře známe z ligy MLŽ – Bulldogs Brno Orange. Zápas to byl velmi těžký a rozhodně jsme jim to nechtěli dát zadarmo, i když jsme tušili, že na soupeře nestačíme. Prohra s Bulldogs ukončila naši účast na OpenGame 2020.

Tým mladších žáků (a pár žákyň :)) TROOPERS na OpenGame 2020

Turnaj nám ukázal, na čem zapracovat a kde jsou naše slabiny. Za zmínku stojí bojovnost Káji, Evky, Vendulky, Davida, obou Kubů, Jirky v bráně, který chytil, co mohl, a ostatních členů týmu.

Jirka a Petr

Mladší žáci TROOPERS WHITE

Chtěli bychom všechny hráče a hráčky pochválit za výkony, které na turnaji předváděli. Bez většího zaváhání zvládli zápasy se slabšími soupeři – Gepardi, Říčany, Česká Lípa – a s chutí si i zastříleli.

Proti těžkým soupeřům makali na 100 % a předváděli nejlepší florbal z celé sezóny. Jen trocha štěstíčka nás stála zasloužený postup do dalších bojů play-off.

Obrovskou radost máme z toho, že bojovali jeden za druhého a nikdo nikomu nic nevyčítal, pokud se něco nepovedlo. Když jsme Klárku a kluky pozorovali, myslíme, že vytvořili bezva partu a celý turnaj a program si společně užili.

Svých chováním mimo hřiště a předvedenou hrou se zasloužili o příkladnou prezentaci myšlenek a zásad TROOPERS.

Těšíme se na další společné akce, trenéři MLŽ TROOPERS WHITE

Jarda a Honza

Starší žáci TROOPERS

Do letošního ročníku turnaje Open Game nastoupili naši starší žáci – snad i díky tomu, že se jedná o brněnský turnaj – v rekordním počtu 19 hráčů. Dobrou zprávou je, že se všichni během turnaje dostali do hry a mohli tak bojovat za svůj tým.

Tým starších žáků a žákyně Viki na OpenGame 2020

Během čtvrtečního a pátečního odpoledne a večera jsme se postupně utkali s ACEMA Sparta Praha Red, Tsunami Záhorská Bystrica, FBS Olomouc a onnik IBK Plommon. Klopýtnutí jsme se dočkali jen v zápase s našim starým známým týmem FBS Olomouc, se kterým jsme stejně jako na začátku letošního roku v Praze remizovali. V ostatních zápasech jsme dokázali kvalitní hrou naše soupeře přehrát. Velmi vyrovnanou základní skupinu se nám tak se ziskem 10 bodů a skóre 16:8 podařilo vyhrát. Zní to až neuvěřitelně, že jsme soupeřům nasázeli 16 branek, neboť koncovka je naší dlouhodobou bolístkou. Nyní se na ni ale začínáme soustředit, takže už jistě nebude slabinou moc dlouho. Pochvalu si hráči zaslouží za předvedený herní projev a sounáležitost celého týmu!

V prvním kole play-off nás v sobotu odpoledne na Majlontu čekal, nám doposud neznámý, tým SKV. Pokračující kvalitní hrou jsme brzy získali pohodlný náskok, a tak se zejména druhá polovina nesla v poměrně poklidném duchu, kdy už všichni začínali pomalu myslet na našeho dalšího soupeře. Tím byl vedoucí tým naší ligy Zlín Lions posílený o kluky ze Znojma. Osmifinále jsme si mohli zahrát v naší domovské TROOPERS aréně v Tuřanech před početnou kulisou našich skvělých fanoušků. Kvalitní soupeř nás vyprovokoval k velmi kvalitní hře, se kterou museli být všichni spokojeni. Byl to krásný zápas a naši kluci a Viki si získali respekt soupeře, jejich trenérů i všech přihlížejících. Do čtvrtfinále však nakonec postoupil Zlín Lions a naše pouť letošním ročníkem Open Game skončila, jako již tradičně na velkých turnajích, v osmifinále. Snad toto prokletí prolomíme letos v Ostravě, kam už se všichni moc těšíme!!!

Marek a Petr

Junioři TROOPERS

Junioři na Open Game odehráli dohromady osm zápasů. Potkali se s týmy jak z Čech, tak z Moravy. Highlighty z jednotlivých utkání si přečtete níže.

IBF Falun G – TROOPERS - 8:1 (3:1)

Hra v první půlce zápasu byla téměř vyrovnaná. V 11. minutě rozvlnil síťku soupeřovy branky Lukáš Novák po přihrávce Ondry Beránka. Naše vedení trvalo ale jen do 13. minuty, kdy soupeř vyrovnal a do konce první půlky přidal další dvě branky. Zlom nastal ve 23. minutě, kdy jsme v průběhu pěti minut pětkrát inkasovali.

FBC Chábros – TROOPERS 8:2 (2:0)

Druhý zápas byl téměř identický s tím předešlým. V první polovině vyrovnaná hra, šance na obou stranách, které jsme ale na rozdíl od soupeře nedokázali proměnit. Až ve druhé půlce skórovali Ondra Beránek a v přesilovce Ondra Dohnal. Závěr však patřil soupeři.

Byť tomu výsledky nenapovídají, po většinu zápasů jsme drželi krok se svými soupeři. Kluci svojí bojovností, hrou i přístupem byli důstojnými soupeři.

Asper Šumperk – TROOPERS 3:0 (2:0)

V pátek jsme díky zranění přišli o dalšího hráče a nastoupili do zápasu pouze v osmi. O to víc se kluci semkli, mákli a všichni do jednoho do toho dali maximum. Tentokrát vydrželi vysoké tempo až do konce zápasu. Velkou zásluhu na výsledku má vynikající výkon gólmana Michala Rusmana.

Osm statečných

Acema Sparta Praha – TROOPERS 2:1 (1:1)

Každým zápasem se výkon hráčů zlepšoval. V 11. minutě jsme šli do vedení brankou kapitána Jirky Lipovského, asistoval Adam Peitl. Přes obrovské nasazení všech našich hráčů proti třem lajnám Sparťanů se soupeři podařilo dvakrát překonat našeho skvělého gólmana Vaška Krause a zajistit si tak těsné vítězství.

Druhý den byl úspěšný, byť nám nepřinesl výhru. Herní projev se zlepšil, vůle a nasazení byly maximální a oba zápasy jsme si užili.

FBC Slavkov – TROOPERS 0:2

V sobotu jsme do předkola play-off dostali FBC Slavkov. Zápas jsme měli pod kontrolou, náš tlak přetavil v góly v 15. a 18. minutě Tomáš Konečný za asistence Ondry Dohnala a Martina Havláta. Druhá půlka už byla opatrnější, nechtěli jsme udělat chybu a dovolit tak soupeři skórovat. I když letělo na naši bránu několik nebezpečných střel, výborně chytající gólman Vašek Kraus tým podržel a připsal si čisté konto. Kluci dotáhli zápas do úspěšného konce a zajistili si tak postup do play-off.

FBC Slovácko – TROOPERS 9:1

V play-off jsme měli za soupeře FBC Slovácko. Jednoznačný zápas ve prospěch soupeře. Čestný gól vstřelil Ondra Beránek s asistencí Ondry Dohnala. V brance čaroval Michal Rusman, vychytal toho moc, ale i tak lovil míček z branky celkem devětkrát.

V každém případě byl pro nás turnaj velkou zkušeností, zažili jsme hodně pozitivních emocí, kluci táhli za jeden provaz a dokázali, že vyhrát se dá i v devíti lidech :-). Naplnili naše týmové motto: „Kde je vůle, tam je i cesta.“ Splnili to, co jsme si řekli, odvedli obrovský kus práce a patří jim pochvala za týmový přístup v každém zápase.