Související zápasy

TROOPERS

Zápasový den starších žáků v domovské hale Tuřany

Přinášíme vám shrnutí ze zápasů starších žáků 6. 11., kdy jsme hráli proti FBC Gepardi Brno a Florbalu Židenice.

TROOPERS vs. FBC Gepardi Brno

(detail utkání je možné rozkliknout v liště vpravo)

Súper proti nám nastúpil v počte 10 hráčov a preferoval taktiku zónovej obrany na jejich polovině hřiště a hrozil protiútokmi, ktoré sa mu podarilo premieňať. Tento štýl florbalu nám nesedí – ťažko sme sa dostávali do tempa a hľadali voľné priestory v obrane súpera. Postupom času sme si našli cestičky do ich brány a zápas sme vyhrali 11:4. Ako trénera ma mrzí, že zápas nám nepriniesol viac možností z hľadiska rozvoja našich hráčov.

Napínavý souboj před bránou gepardů

TROOPERS vs. Florbal Židenice

Predpokladali sme, že súpera ľahko porazíme, ale ten nastúpil na nás vo výbornej forme a výrazne nás potrápil. Keď už sme si mysleli, že náskok 3:0 je dostatočný súper nás prekvapil v ôsmej minúte dvoma gólmi v rozmedzí 5 sekúnd. Druhá tretina bola v znamení doťahovania skóre a striedali sa tam výsledky ako 4:4 a 5:5. Jej koniec nám priniesol viac radosti, pretože sme dokázali odskočiť na rozdiel dvoch gólov. V tretej tretine sa dostavila únava súpera a vďaka lepšej kondícií našich hráčov sme už súpera nepustili do viac šancí a pridali ďalšie 4 góly a vyhrali 11:6.

Porada po první třetině

Celkové hodnotenie: 4 víťazstvá starších žiakov po sebe ukazujú to, že do 3. výkonnostného koša nepatríme a mierime na vyššie priečky. Hráči robia pokroky v kondícií aj individuálnej technike, čo nás trénerov veľmi teší. Teraz je dôležité zotrvať na vytýčenej ceste – navštevovať maximum tréningov a dúfať, že nemoci a zranenia sa nám budú vyhýbať. Na záver by som rád vyzdvihol trénerskú prácu kolegu Honzu Nováka, vďaka ktorému sa naši zverenci posúvajú vpred.

Ďakujeme Honzovi Vlachovi, ktorý nám prišiel urobiť fotky zo zápasu, a tak máme pekné spomienky a fotky, ktoré teraz kolujú na sociálnych sieťach. Fotky si můžete prohlédnout přes odkaz na FLICKR zde pod článkem.