182_20240521_141004.jpg

Trenérská posila! Novým trenérem juniorů a dorostenců bude bývalý trenér Hattricku Pavel Kocourek

Po devíti letech odchází z pozice trenéra dorostenců Honza Novák. Jeho místo převezme Pavel Kocourek, bývalý hlavní trenér starších žáků Hattricku Brno.

Po devíti letech opouští stávající tým dorostenců trenér Honza Novák, který se od nové sezóny bude věnovat týmu starších žáků společně s Lubošem Novákem a Zdeňkem Makyčou. Jeho místo převezme bývalý hlavní trenér starších žáků Hattricku Brno - Pavel Kocourek. Bude mít na starost kategorii dorost a junioři, a zároveň vystřídá Marka Zvala na pozici klubového metodika. 

Pavle, vítej v #rodinaTROOPERS! Jak by jsi se našim fanouškům a členům představil?

Ahoj a děkuji za přivítání! :) Představit se a vyprofilovat je pro mě vždy trochu náročné, ale pokusím se. :) Ve florbale se pohybuji už 14 let. Mé hlavní hodnoty jsou týmovost, neustálé zlepšování a snaha o dosažení maximálního potenciálu. Volný čas trávím s přítelkyní a našimi domácími mazlíčky – Tally (jack russel) a Mannym (králík). Jsem ambiciózní člověk a baví mě předávat své zkušenosti a pomáhat mladým hráčům rozvíjet jejich osobnosti. Kombinace nových výzev a možnosti předávat to, co mě baví, mě motivuje jak v profesní kariéře, tak i zde v TROOPERS. Těším se na spolupráci s vámi všemi a na dosažení skvělých výsledků společně!

Pavel na střídačce Hattricku, rok 2020 | Zdroj: FBŠ Hummel Hattrick Brno
Pavel na střídačce Hattricku, rok 2020 | Zdroj: FBŠ Hummel Hattrick Brno

Členem Českého florbalu jsi 14 let od roku 2009 a svůj poslední zápas jsi odehrál v roce 2018. Co tě vedlo k ukončení hráčské kariéry?

Rozhodnutí ukončit hráčskou kariéru nebylo jednoduché. Od dětství jsem se věnoval lednímu hokeji za Kometu Brno. Tréninky byly často dvoufázové a já si uvědomil, že cesta profesionálního sportovce je náročná nejen časově, ale i finančně. Pokud bych se nestal profesionálním hráčem, který by se sportem mohl živit, musel jsem hledat jinou cestu. Zvolil jsem florbal a už od příchodu do klubu Gullivers jsem věděl, že pro mě bude sport spíše podporou než životním stylem – důležitá byla škola, osobní rozvoj a práce. Mé ambice dostat se mezi špičku již nebyly tak silné. Proto jsem se rozhodl ukončit hráčskou kariéru a přejít na trenérskou dráhu, protože kombinace obou by byla velmi náročná. Díky svým zkušenostem z hráčského prostředí, jiných sportů a roli rozhodčího ve florbale mohu ke všem těmto aspektům přistupovat s porozuměním a komplexním pohledem.

V roce 2018 jsi se přesunul z Gullivers zpět do mateřského Hattricku, kde jsi se 3 sezóny věnoval trénování mladších a poté starších žáků. Proč jsi s trénováním přestal?

Za ty tři sezóny jsem získal neocenitelné zkušenosti a rád bych poděkoval všem v Hattricku a Gullivers za podporu a příležitosti. Během těch tří sezón jsem trénování věnoval maximum – byl jsem denně na hale, působil jsem napříč kategoriemi, sbíral zkušenosti a vzdělával se. Vedle toho vznikl i projekt Peaches Kemp, kde jsme dosáhli skvělých věcí. Potom ale přišla pandemie Covid-19 a změnila mnoho věcí. Pro mě to znamenalo novou pracovní výzvu, partnerský život a několik životních uvědomění. Uvědomil jsem si, že jsem florbalu věnoval vše a nikam se moc neposouval v ostatních životních směrech. To mě vedlo k rozhodnutí dát si pauzu a přehodnotit své cíle a priority. Jak čas plynul, uvědomil jsem si, že se chci k florbalu vrátit, protože ho mám opravdu rád a chci být jeho součástí. Tento čas mimo florbal mi umožnil přehodnotit své cíle a priority a nakonec mě přivedl zpět k trénování, kde jsem nyní ještě více motivovaný předávat své zkušenosti a podporovat mladé hráče.

Zakladatelé Peaches Kemp, Josef Juha, Jonáš Kůra a Pavel Kocourek
Zakladatelé Peaches Kemp, Josef Juha, Jonáš Kůra a Pavel Kocourek

Přiblížil bys nám své rozhodnutí se k trénování vrátit a proč právě v TROOPERS?

K trénování jsem se vrátil, protože mi práce s mladými hráči velmi chyběla. Občas do života přijdou nečekané cesty – letos jsem hodně přemýšlel o tom, jak mi florbal chybí. Při rozhodování o návratu jsem chtěl nové výzvy. TROOPERS mě zaujali způsobem, jakým se mnou komunikovalo vedení, jejich vizemi a cíli. Zaujalo mě dynamické prostředí, energie v klubu a jejich ambice. Navíc mi velmi sedli lidé a atmosféra v klubu. Po několika společných sezeních jsem věděl, že tato cesta může být velmi zajímavá. Rád bych také poděkoval klubu Hattrick Brno za všechny zkušenosti, které jsem tam získal. Zejména díky Markovi Fialovi, který mě naučil mnoho věcí. Nicméně jsem vnímal potřebu se posunout o schod dál. Těším se na spolupráci s TROOPERS a na rozvoj talentu a dosažení nových cílů společně.

Měl jsi už možnost se s klubem a jeho členy seznámit?

Ano, měl jsem tu čest setkat se s vedením klubu a zapojit se do několika tréninků a sezení. Atmosféra byla velmi příjemná a vřelá. Bylo skvělé vidět, jaké kroky klub podniká směrem k posunu vpřed, a cítil jsem se zapojen do diskuzí o budoucnosti klubu. Byl jsem přivítán velmi srdečně a plynule, což mě potěšilo a dodalo mi jistotu, že jsem se připojil ke skvělému týmu lidí, kteří mají vášeň pro florbal a jsou ochotní společně pracovat na jeho rozvoji.

Co budeš mít v klubu na starost mimo pozice hlavního trenéra dorostenců a juniorů?

Vedle pozice hlavního trenéra dorostenců a juniorů budu mít na starost metodický vývoj napříč různými výkonnostními kategoriemi. Budeme se snažit posunout klub na další úroveň, což zahrnuje zlepšení výkonů na hřišti, zejména rozvoj hráčů a trenérů. Chceme dosáhnout nejvyšší možné úrovně ve všech aspektech klubu – herní strategie, taktika, fyzická příprava i mentální aspekty hry. Budeme pracovat na tom, abychom byli nejen konkurenceschopní, ale abychom se stali jedním z předních klubů ve florbalové komunitě. Těší mě, že mohu být součástí této cesty a spolupracovat na dosažení našich společných cílů.

Pavel s Hattrickem na PFC | Zdroj: Osobní archiv Pavla Kocourka
Pavel s Hattrickem na PFC | Zdroj: Osobní archiv Pavla Kocourka

Už jsi se s týmem potkal? Jaký na tebe udělali dojem?

Ano, měl jsem možnost setkat se s týmem na několika trénincích ke konci sezóny a během letní přípravy. I přes krátký časový úsek jsem získal velmi pozitivní dojem. Atmosféra na trénincích byla přátelská a motivující, a v rámci letní přípravy jsem vnímal velkou snahu a odhodlání všech členů týmu. Těším se na výzvy, které přinese spolupráce s týmem. Věřím, že pokud budeme pracovat jako tým a podporovat se navzájem, můžeme dosáhnout vynikajících výsledků a posunout náš klub na další úroveň. Jsem nadšený, že jsem součástí tohoto týmu, a těším se na to, co nás čeká v nadcházející sezóně.

Kam bys chtěl tým a klub během svého působení posunout?

S juniory je mým hlavním cílem zopakovat letošní úspěch a vyhrát Final Four. Chci zachovat a dále rozvíjet herní kvalitu a týmovou spolupráci, přičemž se snažit je ještě více posunout vpřed. Klub je dobře připraven na nadcházející sezónu a nabízí trenérům dostatek prostoru pro další rozvoj. I když zatím nejsem schopen být konkrétnější, těším se na vyšší profesionalizaci tréninkových procesů a lepší spolupráci mezi kategoriemi. Chci, abychom všichni dokázali hráčům předat maximum a posunout je na další úroveň. Velkým plusem je otevřenost klubu novým nápadům a touha po neustálém rozvoji. Jsem rád, že jsem dostal tuto příležitost a těším se na výzvy v #rodinaTROOPERS! Jsem člověk, který rád přichází s novými myšlenkami a hledá cesty, jak posunout věci o schod dál. Věřím, že společně můžeme dosáhnout skvělých výsledků a nemůžu se dočkat, jak tuhle cestu naplno odstartujeme :)