TROOPERSOtrokovice
8:9 po nájezdech(0:4,2:3,6:1)
čt 31. 8. 2023 19:30 @ SH Tuřany, Pohár, 2. kolo

Hradec Králové zaskočil Lípu, TROOPERS trápili Otrokovice

Hned čtyři duely nabídl středeční a čtvrteční program vrcholové části Poháru Českého florbalu. Tři favorité splnili svojí roli, jednou jsme se však dočkali překvapení. Nováček druhé nejvyšší soutěže Hradec Králové si totiž vyšlápl na Českou Lípu.

Svojí první pohárovou výhru v tomto ročníku zaznamenaly Otrokovice, na hřišti TROOPERS se však nerodilo nic snadno. Ještě na jaře superligový účastník skvěle začal a díky čtyřem brankám odskočil svému soupeři hned v úvodní třetině.

V prostřední části dokonce své vedení Panthers ještě navýšili a před třetí dvacetiminutovkou třímali náskok již 7:2. Když ještě na startu poslední třetiny navýšil vedení hostující Martin Ležatka, tak nic nenasvědčovalo tomu, že by domácí mohli ještě utkání zdramatizovat, avšak opak byl pravdou.

TROOPERS předvedli mohutné tažení ve zbývajícím čase, do sítě soupeře nasázeli šest branek, přičemž srovnávací trefa Ondřeje Trávníčka přišla pouhých čtyřiadvacet sekund před závěrečnou sirénou. O vítězi duelu musely rozhodnout nakonec až samostatné nájezdy, ve kterých se stal hrdinou Martin Ležatka, jenž proměnil oba svoje pokusy a přisoudil bod navíc na stranu Otrokovic. Právě bráchové Ležatkovi hráli obrovskou roli v tomto pohárovém duelu, jelikož Martin i David přidali na své konto čtyři kanadské body. Stejný počet bodů zapsal i na druhé straně obránce Marek Jedlička.

Branky: 27. Voltner, 31. Voltner, 43. Makyča, 45. Daler, 47. Mlejnek, 56. Blažek, 57. Věchet, 60. Trávníček - 5. Gál, 6. D. Ležatka, 16. D. Ležatka, 18. Gál, 29. Kelemen, 30. Hrabica, 39. M. Ležatka, 43. M. Ležatka, roz. náj. M. Ležatka. Rozhodčí: Ležák - Ležák. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváků: 68. Zásahy brankářů: Melichar 7, Bartek 5 - Pujin 26. MATCH CENTER