4_20191127_210935.jpg

TROOPERS byli nad síly FBC. Úřadoval bývalý tahoun Hranic

Velký zápas lídrů skupiny východ Národní ligy florbalistů hostila v sobotu hala Naparia v Hranicích. Domácí FBC v něm nestačil na stoprocentní celek Troopers. Hraničtí tak poprvé v sezoně nebodovali.

TROOPERS vysokou výhrou 10:2 pouze potvrdili letošní nadvládu nad třetí nejvyšší soutěží. Klub, který vzešel z Orla Telnice, nyní reprezentuje hned několik bývalých extraligových hráčů v čele s Petrem Kadlecem. Ten v nejvyšší soutěži odehrál přes 300 zápasů.

Největším tahounem týmu a hrdinou sobotního duelu byl ale někdo jiný. Vloni ještě opora divizních Hranic Jan Kolajta vládne kanadskému bodování celé soutěže. Svůj bývalý tým nemilosrdně potopil pěti góly.

„Sedlo si to a daří se nám. Zápasy vyhráváme poměrně s přehledem a je vidět, že nás to baví, což je nejdůležitější,“ pochvaloval si Kolajta na webu Českého florbalu.

V sobotu nasměroval dvěma góly během úvodních pěti a půl minuty svůj tým za jasným triumfem. Hosté duel definitivně zlomili ve svůj prospěch ve druhé polovině prostředního dějství, kdy utekli na 5:1.

„Dneska nám vůbec nefungovala obranná činnost, bylo tam hrozně moc prohraných soubojů jeden na jednoho, všude jsme byli o krok pozadu. Utekl nám začátek utkání, což bylo pro zbytek zápasu klíčové. Viděl jsem tam ale i spoustu světlých chvilek,“ hodnotil utkání hranický trenér Marek Hloch. „Doufám, že dostaneme nějaký dárkový koš za to, v jaké formě jsme soupeři předali Honzu Kolajtu,“ dodal kouč s úsměvem.

Hranicím určitě nepomohla také absence jednoho z lídrů ofenzivy Tomáše Václavíka, který si v předešlém duelu v Pelhřimově poranil koleno.

„Prognózy jsou zatím nejisté,“ píše se na facebookových stránkách FBC Hranice.

Klub tak ještě před duelem s TROOPERS získal na hostování z prvoligového Rožnova pod Radhoštěm univerzála Lukáše Kratochvíla.
Na silného soupeře to tentokrát nestačilo. Uvidíme, jak si Hranice povedou v souboji s Aligators Klobouky, na jejichž palubovce vstoupí v sobotu do druhé poloviny základní části.