82_20220114_144107.jpg

Souhrn Národní ligy – VÝCHOD: TROOPERS dominují

Národní liga – skupina východ se přehoupla do své druhé poloviny. Po patnácti odehraných utkáních se vykrystalizovala čelní čtyřka a kandidát na poslední místo. Zbytek soutěže je velmi vyrovnaný.

DOMINANCE TROOPERS

Klub Brna si podmanil první polovinu sezony východní skupiny Národní ligy. Hráči TROOPERS prohráli pouze jediné utkání proti Rožnovu (5:10) na konci září. Po tomto klopýtnutí vyhráli florbalisté z Brna dvanáct zápasů v řadě. Ze 45 možných bodů mají 41 a dominují jak v obranné, tak i útočné fázi. TROOPERS vstřelili 126 branek a inkasovali pouhých 76. V obou statistikách jim patří první místo ze všech týmů. Ofenzivu týmu táhne především Petr Voltner, který je v TROOPERS na hostování a vstřelil již 25 branek (nejvíce v lize) a na dalších 12 nahrál. Dominanci ve všech ohledech potvrzuje i brankář Michal Melichar, který je nejlepším gólmanem ligy v počtu obdržených branek na zápas (3,67).

SOUBOJ O TOP TROJKU

Za odskočenými Troopers se nachází tři celky, které bojují o co nejlepší postavení v tabulce, především o výhodu domácího prostředí do vyřazovacích bojů. Na druhém místě jsou Sršni z Rožnova, kteří jako jediní porazili první tým ligy a mají 31 bodů. V závěsu za nimi se s 27 body drží Snipers Třebíč a o dva body méně mají florbalisté z Pelhřimova. Sršni těží z domácího prostředí, kde ještě neprohráli a zaznamenali šest výher. Naopak Třebíči se daří venku – z devíti zápasů jich Snipers vyhráli pět a získali 16 bodů.

VYROVNANÁ TABULKA

Od pátého do jedenáctého místa je tabulka velmi vyrovnaná a jakýkoliv tým má stále velkou šanci na postup do play-off. 1.MVIL Ostrava je sice na páté příčce, ale náskok na předposlední Horní Suchou činí pouhé čtyři body. Tým FAT PIPE Aligators Klobouky, který zaznamenal velký úspěch v poháru, se v lize trápí. Aligátoři došli letos do čtvrtfinále poháru, kde vypadli až se superligovým Tatranem. V lize jim ovšem patří až osmé místo a mají stejný počet bodů (20) jako Kopřivnice. Tým z Klobouků táhne Pavel Zbořil, který má 33 kanadských bodů za 24 branek a 9 asistencí.

TRÁPENÍ SVITAV

Svitavy si zatím mohou nechat zdát o soubojích ve vyřazovacích bojích. Po patnácti utkáních mají na svém kontě pouhé dvě výhry a osm bodů. O překvapení se postaraly v desátém kole, kde na domácím hřišti dokázaly porazit třetí Třebíč 5:4. Druhou výhru v sezoně si připsaly proti páté Ostravě. I přesto jsou poslední, protože na vítězství proti celkům z horní poloviny tabulky nedokázaly navázat. Nutno dodat, že se ale v posledním období zvedají a hrají velmi vyrovnané zápasy, avšak bez bodového zisku.


Autor: Vojtěch Görög